В Україні офіційно затвердили сучасні стандарти мікробіологічної діагностики туберкульозу

Наказ МОЗ №45 від 06.02.2002, який до цього використовували лабораторні спеціалісти, втратив чинність, відповідно до Наказу Міністерства від 27 червня 2019 року.
Мікробіологічна діагностика необхідна, щоб лікар міг підібрати препарат та максимально ефективну схему прийому ліків для людини з туберкульозом. В процесі діагностики лаборант визначає штам бактерії туберкульозу та перевіряє її на резистентність до протитуберкульозних препаратів.
Інструкція вступила в дію 1 листопада, вона містить методики виконання досліджень для лабораторних спеціалістів. Попередня редакція офіційної інструкції була розроблена і затверджена у 2002 році, тож у ній не були враховані методики роботи з розробленими пізніше препаратами. Застосування нової інструкції забезпечить якість і відповідність міжнародним стандартам послуг з діагностики туберкульозу в кожній лабораторії України.
Наказ МОЗ України №1462 від 27.06.2019 “Про затвердження Інструкції з мікробіологічної діагностики туберкульозу” можна знайти на сайті Верховної Ради України за посиланням.
Джерело: phc.org.ua
Новые статьи:
- Особливості встановлення статусу інвалідності при онкологічних захворюваннях
- «Правило Болар» в Україні: деталі законопроекту про зниження цін на ліки
- Як працює е-направлення на медичну послугу?
- Етапи зберігання біологічного матеріалу українських військових відтепер автоматизований: деталі
- 20-22 травня 2025 року у Львові відбудеться XXIX Медичний Форум та XXIX спеціалізована виставка «ГалМЕД».