Уряд погодив Концепцію програми протидії туберкульозу на найближчі три роки

Туберкульоз і надалі лишається в нашій країні проблемою загальнодержавного значення, оскільки його розповсюдження в Україні є вкрай високим. Хоча й позитивні зрушення у цій сфері є: у період з 2012 по 2016 роки рівень захворюваності на туберкульоз у нас став меншим на 9%, смертність від даної хвороби знизилася на 19%, поширення активних форм хвороби у сукупності з ВІЛ/СНІД – на 11,6%. Проте працювати ще явно є над чим.
Метою згаданої Концепції став контроль над туберкульозом: зменшення його поширеності, смертності від нього та впровадження більш ефективного лікування. Документ було розроблено, враховуючи ключові пункти Європейського плану дій по боротьбі з туберкульозом на 2016-2020 рр., розробленого Всесвітньою організацією охорони здоров’я.
Успішне впровадження та фінансування дій, передбачених у Концепції, зробить можливим забезпечення доступу до безперервної діагностики туберкульозу, для цього повинні бути закуплені всі необхідні видаткові матеріали. Також мова йде про безперешкодний доступ до потрібного лікування усіх хворих на туберкульоз в Україні. Буде впроваджено підхід до лікування цієї хвороби, орієнтований на пацієнта, на задоволення його потреб та інтересів. Значна роль у боротьбі з туберкульозом відводиться доступу українців до консультування та тестування на туберкульоз і хвороби, які часто його супроводжують, такі як ВІЛ/СНІД, гепатит.
Повноцінне впровадження у життя Концепції допоможе зробити великий крок у питанні повного подолання епідемії туберкульозу в Україні.
Нагадаємо, туберкульоз – це інфекційне захворювання, викликане потраплянням до організму різних видів мікобактерій, найчастіше – палички Коха. Хвороба підступна тим, що швидко уражує тканину легенів, іноді зачіпає й інші органи. У більшості випадків туберкульоз поширюється повітряно-крапельним шляхом від хворої людини до здорової під час кашлю, чихання, навіть просто розмови. Після інфікування туберкульоз може протікати у прихованій формі. В Україні ситуація з туберкульозом є вже традиційно несприятливою, проте в останні роки відзначаються певні позитивні зрушення у питаннях профілактики, діагностики та лікування даної недуги.
Автор: Ольга Купріянова
© Медичний портал Здоров-Інфо
При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на zdorov-info.com.ua обов'язкове
Новые статьи:
- Міжнародна діабетична федерація визнала п’ятий тип діабету: з чим він пов'язаний?
- НСЗУ: поява в ЕСОЗ обліку медичного обладнання
- Попри війну, бюджет на медицину було збільшено: коментарі Прем’єр-міністра України
- Які спостереження повинні проходити передчасно народжені діти?
- МОЗ: посилення антитютюнового законодавства в Україні
Также интересно посмотреть:
- Медицинская реформа в регионах: на Полтавщине создали электронную сеть
- Вниманию медиков: за «липовую» справку можно попасть в тюрьму
- Дифтерия в Украине: хватит ли вакцин и сывороток?
- Медицинская онлайн-газета: вышел второй номер дайджеста от МОЗ
- Дефицит медицинских дезсредств в Украине: есть ли угроза?