Недосипання може стати причиною остеопорозу: результати дослідження

Хронічний брак сну здатен спричинити руйнування кісткової тканини людини, принаймні у віддаленій перспективі. Це явище, яке діє за принципом накопичення, і його наслідки дадуть про себе знати у майбутньому. Результат – розвиток остеопорозу у людини. Вчені встановили, що усього лише трьох тижнів регулярного порушення сну (мається на увазі пізнє засинання при ранньому пробудженні) є достатньо, щоб можна було говорити про незворотні зміни в кістковому балансі людського організму. Це призводить до частих переламів кінцівок та остеопорозу.
Під час дослідження лікарями вивчалася різновікова група учасників чоловічої статі. Впродовж трьох тижнів вони лягали спати на 4 години пізніше, ніж учора, і це повторювалося щодня. Після завершення експерименту чоловікам зробили аналіз крові, результати якого стали приголомшливими: у крові значно у гіршу сторону змінилися кісткові маркери. Особливо сильно зміни торкнулися молодих учасників дослідження.
На основі результатів дослідження вчені зробили висновок, що недосипання призводить до виснаження, руйнування кісткової тканини, схуднення, крихкості кісток та хвороб суглобів. Найбільш небезпечно недосипати молодим людям, які, на жаль, найчастіше це й роблять. Пояснюється це тим, що в юному віці формування кісткової системи ще до кінця не завершено.
Вчені наголошують, що результати експерименту поки попередні, для їх підтвердження та уточнення знадобиться провести ще декілька досліджень. Їхні матеріали планують оприлюднити на Зборах ендокринологів у Флориді та опублікувати у науковому журналі, пресі.
Недосипання – це гостра проблема сучасної людини, яка живе у надто швидкому темпі і прагне встигнути все. Час від часу треба зупинятися і давати собі час на відпочинок, а також залишати у добі місце для здорового, повноцінного сну.
Автор: Ольга Купріянова
© Медичний портал Здоров-Інфо
При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на zdorov-info.com.ua обов'язкове
Новые статьи:
- Міжнародна діабетична федерація визнала п’ятий тип діабету: з чим він пов'язаний?
- НСЗУ: поява в ЕСОЗ обліку медичного обладнання
- Попри війну, бюджет на медицину було збільшено: коментарі Прем’єр-міністра України
- Які спостереження повинні проходити передчасно народжені діти?
- МОЗ: посилення антитютюнового законодавства в Україні
Также интересно посмотреть:
- Минздрав представил демо-версию медицинской системы Е-Health
- GIZ забезпечив 19 українських лікарень медичним обладнанням
- Создана вакцина против угревой сыпи: как победить прыщи
- Победить паралич поможет имплант в головном мозге
- Вредные для здоровья продукты будут маркировать красным, а полезные – зеленым цветом