За допомогою смартфону можна буде перевіряти чутливість до антибіотиків

Бактерії, які мають стійкість до багатьох антибіотиків, надзвичайно небезпечні для здоров’я та життя людини. Вони є збудниками діареї, пневмонії, сепсису, до того ж, надзвичайно швидко поширюються. Тому боротьба з таким видом бактерій є вкрай важливою, а призначення неправильного препарату іноді може коштувати життя. Проте не у всіх місцях нашої планети, де живуть люди, є достатня технічна оснащеність для проведення бакпосівів.
Винайдений пристрій підключається до смартфону через USB. Робоча панель пристрою містить 96 лунок, які призначенні для проб на тестування. Далі в ці проби додаються антибактеріальні засоби у різних дозуваннях, після чого все підсвічується світлодіодами. Функція смартфону наступна – він «помічає» різницю у передачі світла та передає інформацію про це на комп’ютер. Дані на ПК обробляються впродовж хвилини, після чого результати аналізу відправляються назад на смартфон. Відправною точкою є проба, де найменша кількість ліків припинила процес розмноження бактерій. Дослідження продемонстрували, що отримані дані відповідають лабораторним на 98 %.
Подібні наукові проекти є проривом у діагностиці, адже доступ до аналізів у якісних лабораторіях має не така вже й велика кількість людей. А як же бути пацієнтам із сільської місцевості, з невеличких містечок, де про повноцінну лабораторію годі й мріяти. Подібні портативні пристрої допоможуть підвищити якість лікування, яке завжди починається з постановки правильного діагнозу.
Антибіотики – це надзвичайно важливі препарати, які допомагають боротися з важкими хворобами, які раніше були невиліковними. Проте не варто ними зловживати та призначати без нагальної потреби. Подібні системи тестування дозволять підвищити ефективність використання антибактеріальних засобів в усьому світі.
Автор: Ольга Купріянова
© Медичний портал Здоров-Інфо
При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на zdorov-info.com.ua обов'язкове
Новые статьи:
- Міжнародна діабетична федерація визнала п’ятий тип діабету: з чим він пов'язаний?
- НСЗУ: поява в ЕСОЗ обліку медичного обладнання
- Попри війну, бюджет на медицину було збільшено: коментарі Прем’єр-міністра України
- Які спостереження повинні проходити передчасно народжені діти?
- МОЗ: посилення антитютюнового законодавства в Україні
Также интересно посмотреть:
- Свіжа порція донорської крові від прикордонників до Дня Святого Миколая
- Реабилитация инвалидности в Украине выходит на новый уровень
- Детское ожирение «пришло» в Украину: болен каждый 4-й ребенок
- Развитие кардиохирургической помощи в Украине: перенять опыт западных коллег
- Грипп продолжает наступать: выявлен еще один смертельный случай