Коли організму не вистачає рідини: 10 ознак
Відомо, що на добу доросла людина повинна вживати 2-2,5 л рідини, більша половина якої має бути водою, а решта – чай, сік, молоко, суп тощо. Якщо ж кількість рідини, яка потрапляє до організму, є недостатньою, це призводить до певного дискомфорту та проблем зі здоров’ям.
Зрозуміти, що треба пити більше води, можна за наступними ознаками:
Автор: Ольга Купріянова
© Медичний портал Здоров-Інфо
При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на zdorov-info.com.ua обов'язкове
Зрозуміти, що треба пити більше води, можна за наступними ознаками:
- Сухість у роті. Якщо у роті постійно пересихає, це означає, що організм недоотримує необхідної кількості рідини, і цю ситуацію слід виправляти.
- Головний біль. Якщо без видимої причини починає боліти голова, згадайте, коли останній раз ви випивали склянку простої води?
- Суха шкіра. Якщо шкіра пересихає, лущиться, тріскається, це є ознакою порушення водного балансу в організмі.
- Біль у суглобах. Рідина, яку ми п’ємо впродовж дня, – це природне мастило для суглобів. Тож якщо її бракує, виникають проблеми з роботою суглобів.
- Запаморочення голови. Це ознака зневоднення організму. Тому у разі виникнення стану, близького до втрати свідомості, кращим помічником стане склянка води.
- Зменшення м’язової маси. М’язи в основному складаються з води, тож чим менше рідини надходить до організму, тим меншою стає м’язова маса.
- Постійне відчуття голоду. Цей факт пояснюється досить просто: якщо організму бракує води, йому може почати здаватися, що він потребує живлення, тобто їжі. Тому відчуття голоду часто пов’язують саме із хронічним зневодненням.
- Зайва вага. Вода допомагає позбутися зайвих кілограмів, а ось її брак – навпаки, провокує набір ваги та інколи навіть ожиріння. Причина – зневоднення викликає почуття голоду та зменшує м’язову масу.
- Проблеми з травленням. Через відсутність необхідної рідини кількість слизу у шлунку зменшується, через що виникає печія та розлади травлення.
- Сонливість. Це ще одна ознака зневоднення, поруч із загальною слабкістю та в’ялістю.
Автор: Ольга Купріянова
© Медичний портал Здоров-Інфо
При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на zdorov-info.com.ua обов'язкове