Чому смикається око: лікарі назвали головні причини
Іноді трапляється так, що око днями смикається, і контролювати це ніяк неможливо. Подібне смикання дратує, заважає та змушує насторожитися: а раптом щось не так? Лікарі називають декілька можливих причин появи такого симптому.
Автор: Ольга Купріянова
© Медичний портал Здоров-Інфо
При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на zdorov-info.com.ua обов'язкове
Чому може смикатися око?
Причин смикання може бути декілька. Ось головні з них:- Стрес. Банально, але це дійсно так: головна причина смикання ока у надмірній знервованості. Тіло кожної людини реагує на стрес по-різному, багато хто відгукується на «фонтан емоцій» саме смиканням ока. Це ознака того, що організму стає важко впоратися з надмірним навантаженням, тому варто скинути оберти. Допоможе при цьому якісний відпочинок і перегляд своїх життєвих пріоритетів.
- «Передозування» кофеїном. Якщо у людини сформувалася звичка випивати по 2-3 чашки кави на день, це може цілком реально призвести до смикання очей. Адже кофеїн підвищує пульс, тримає м’язи у тонусі. Якщо очі починають виявляти невдоволення, краще звести до мінімуму вживання кави, принаймні тимчасово.
- Недосипання. Найменший дисбаланс може вплинути на м’язи повік. Адже вони такі чутливі. При нестачі сну очі втомлюються, а м’язи навколо них починають смикатися. Оптимально спати близько 8 годин на добу, це дасть організму час та повноцінне відновлення.
- Алергічна реакція. Якщо фіксується алергія на певну речовину, в кров викидається гестамін, який примушує тіло реагувати по-новому на зовнішнє середовище. Тому смикання ока може бути реакцією організму на подразник, так само, як і свербіж чи висипання.
- Проблеми із зором. Смикання оча може свідчити про те, що прийшла пора звернутися до офтальмолога. Дуже ймовірно, що м’язи очей напружуються занадто сильно, наприклад, під час читання. Це й викликає смикання.
- Пухлина ока. Ця причина є вкрай рідкісною, але все ж про неї не можна не згадати. Іноді пухлина ока може тиснути на повіки та примушувати їх смикатися. Щоб остаточно виключити такий варіант, варто звернутися до лікаря-офтальмолога, який проведе всі необхідні діагностичні процедури. Такі підозри може викликати лише систематичне, довготривале смикання, а не поодинокі випадки.
Автор: Ольга Купріянова
© Медичний портал Здоров-Інфо
При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на zdorov-info.com.ua обов'язкове
Новые статьи:
Также интересно посмотреть:
- Как улучшить состояние кожи и общее самочувствие: 7 полезных продуктов
- Залог хорошего самочувствия или 5 причин ложиться спать раньше
- Кардиологи выяснили: алкоголь способствует преждевременному старению сосудов
- Як зберегти хребет здоровим: практичні медичні поради
- Как уберечь ребенка от суицида через влияние соцсетей: жертвы «синих китов» и «тихого дома»