Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Ингаляторы и небулайзеры

Причини появи бородавок та методи позбавлення від них

Причини появи бородавок та методи позбавлення від нихБородавки, це не тільки неестетичні утворення на шкірі, але й свідчення про наявність папілома вірусної інфекції в організмі. Зазнати таке явище може кожен. Але не потрібно забувати, що бородавки не такі безпечні, як здаються.

Бородавки– це новоутворення на шкірі людини, у вигляді горбиків, сосочків або вузликів. Мають вірусну етіологію та викликаються вірусом папіломи людини (через пошкоджені шкірні покриви або через слизові оболонки).

Класифікація бородавок

 • вульгарні: найпоширеніша форма. Характеризується утворенням однієї великої бородавки, та безліччю дрібних (вони пропадають при видаленні «головної» бородавки);
 • плоскі (юнацькі):така форма має рівну поверхню, злегка виступає над шкірою. Утворюється на слизовій рота, тильній стороні кисті та стоп;
 • ниткоподібні: проявляються у вигляді м'яких папілом на ніжці і розташовуються під молочними залозами, під пахвами, на шиї;
 • долонно-підошовні: проявляються у вигляді грубих утворень з роговими нашаруваннями;
 • гострокінцеві кондиломи: проявляються у вигляді м'яких та дрібних рожевих вузликів на тонкій ніжці.
Зазвичай розвиток бородавок проходить безсимптомно. Лише в тих ділянках де вони зазнають механічних навантажень, можуть виникати больові відчуття.

Діагностика


Лікар-дерматолог діагностує захворювання на основі клінічних даних. При необхідності проводиться біопсія.

Також важливо провести диференціальний діагноз: з плоскоклітинним раком, плоским лишаєм, кератозом.

Лікування


Лікування бородавок вимагає комплексного підходу, в тому числі й призначення препаратів для стримування вірусу папіломи людини.

Методи видалення бородавок:
 • лазеротерапія: застосовується при утворенні бородавок у болючих та ніжних місцях тіла, а також на обличчі. Оскільки метод видалення лазером безболісний та не залишає шрамів;
 • кріодеструкція: характеризується видаленням бородавок рідким азотом;
 • медикаментозна терапія: йде в комплексі з вищевказаними методами. Існує безліч препаратів, серед них: екстракт чистотілу, ретиноїва кислота та ін.. Застосовувати ці препарати в домашніх умовах суворо заборонено!

Ускладнення

 1. Розповсюдження по всьому тілу.
 2. При частій травматизації можливий розвиток запального або гнійного процесу, а також онкології.

Профілактика

 1. Використовувати індивідуальні методи гігієни.
 2. Використовувати бар'єрні методи контрацепції (презервативи).
 3. Профілактичні огляди у дерматолога, гінеколога та уролога.
 4. Вакцинація від вірусу папіломи людини.

Міфи

 1. Бородавки утворюються при контакті з жабою: жаби не переносять вірус папіломи людини. Зазвичай зараження відбувається через речі хворої людини або при прямому контакті з інфікованою шкірою.
 2. Бородавки можна вилікувати противірусними препаратами: не зважаючи на те, що бородавки  вірусна інфекція, але специфічна противірусна терапія проти них не створена.  А ефективність лікування стандартними противірусними препаратами не було доведено.
 3. Бородавки проявляються при зниженому імунітеті: це необґрунтоване твердження.  Вони можуть з'являтися у дітей та у дорослих, у яких немає проблем з імунітетом.  У людей з наявністю імунодефіциту бородавки будуть розвиватися нетипово та з ускладненнями.
Не потрібно займатися самолікуванням, та застосовувати народні методи боротьби з бородавками.  Це може мати негативні наслідки.  Зверніться за допомогою до дерматолога, для вибору відповідного вам методу видалення бородавки.

Автор: Наталія Холявицька
Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники