Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Ингаляторы и небулайзеры

Лікування алергії без медикаментів: чи можливо це?

Сьогодні алергія - це підвищена чутливість до різних речовин - алергенів. Прояви її різні, найбільш часто зустрічаються алергічні дерматози (кропив'янка), алергія дихальних шляхів (респіраторна), алергічна ентеропатія (захворювання кишківника) і анафілактичний шок. У важких випадках алергія може бути смертельною. Занедбана алергія - вірний шлях до бронхіальної астми. Тому будь-які алергічні реакції вимагають лікування. Сучасна алергологія пропонує багато методик лікування алергічних реакцій, в тому числі - і безмедикаментозних. 

Як з'ясувати, на що саме у вас алергія

Щоб виявити, на що саме алергія у пацієнта, лікар робить алергічні проби: алерген у вигляді екстракту або мазі наносять на шкіру і роблять внутрішньо шкірний укол (прік-тест) або скарифікацію (подряпину на шкірі) . Зазвичай алергія проявляється через 5-20 хвилин як місцева реакція, в інших випадках алергія може виникнути через 24-48 годин. Іноді алерген вдається виявити з першого разу, але зазвичай доводиться робити кілька проб - на різні речовини. Після того, як знайдений предмет, на який з'являється алергія, лікар призначає лікування. Перше, що він робить, як ви самі здогадуєтеся - настійно радить позбутися алергену або звести контакти з ним до мінімуму. 

Методика лікування алергії не медикаментозними засобами

Якщо з сезонною алергією в більшості випадків визначити алерген вдається швидко, то алергія на безліч інших предметів побуту, пил, грибки і т.д. вимагає не тільки комплексної діагностики, але і детоксикації органів та систем, які страждають від негативної дії алергенів. Часто реакція імунної системи на алергени (висип та свербіж шкірі, нежить,сльозотеча та ін.) виникають через появу грибків, бактерій, гельмінтів, що діють як джерело інфекції та виділення токсичних речовин в організмі. У деяких людей алергічні реакції викликає їжа, ще гірше тим, у кого алергія на медикаменти  - то як лікувати людину медикаментами при такому стані?

Для цього існують комплексні лікувальні програми, які дозволяють не тільки визначити чинники алергії, а й очистити організм від їх руйнівної дії. По-перше, почати слід з консультацій з цілою низкою профільних фахівців: лікаря - терапевта, лікаря функціональної діагностики, озонотерапевта, педіатра, лікаря народної та нетрадиційної медицини, інформотерапевта. Також необхідно пройти обстеження: УЗД органів черевної порожнини та нирок, ЕКГ, загальний і біохімічний аналіз крові, загальний аналіз сечі, цукор крові та ін). Сучасний метод діагностики алергії - спеціальний експертний метод спектрального аналізу, що дозволяє виявити наявність більше 250 видів паразитів, грибків, вірусів, бактерій; визначити харчові, побутові, інфекційні алергени; та підібрати необхідні продукти харчування; відсутні вітаміни і мікроелементи. 

Важливо дотримуватися всіх рекомендацій лікаря в боротьбі з алергією 

При лікуванні алергічних реакцій велике значення має харчування: обов'язкові безілковая дієта, прийом трав'яних чаїв, які мають протизапальну, сечогінну, протигемороїдальний і послаблюючу дію, що сприяє очищенню печінки і всього організму. Також використовується ортоградне промивання всього травного каналу «гірським кристалом», що дозволяє відновити процеси всмоктування в тонкому кішківнику. Унікальність цієї процедури полягає в тому, що за короткий час можна очистити 200 м2 площі ворсинок тонкого кішківника.  

Ефективно допомогає  лікувальна гімнастика, масаж спини і комірцевої зони, озонотерапія - новий немедикаментозний метод лікування алергії, який приводить до поліпшення мікроциркуляції, активації імунітету, поліпшенню постачання тканин киснем і очищенню крові. Вибрати клініку для лікування алергії Вам допоможе публічний реєстр медустанов України: якщо самостійно вибрати клініку складно, Ви можете звернутися за безкоштовною допомогою до наших фахівців.

Автор: Світлана Євсєєва
© Медичниий портал Здоров-Інфо 
При використанні матеріалів статті активне посилання на zdorov-info.com.ua обов`язково
Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники