Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Чи загрожує Україні безпліддя

БЕЗПЛІДДЯКожна четверта родина в Україні не може завести дитину  самостійно.

Про це розповідає головний лікар львівської клініки репродукції людини "Альтернатива" Ігор Палига:

— Як фахівець із 10-річним досвідом мушу зазначити, що проблема безпліддя турбує багатьох українців. За статистикою, із 15 мільйонів українських пар кожна п`ята не може завагітніти самостійно. На це є об`єктивні чинники, такі як генетичні порушення, аномалії розвитку статевої системи тощо. При своєчасній корекції багатьох неприємностей можна було би уникнути. Однак часто проблеми перебільшені у свідомості пацієнтів, що призводить до безпліддя психогенного характеру. На первинних консультаціях я спостерігаю за парою і, якщо бачу, що психологічно люди не готові до лікування, то ніколи не починаю програму. Інколи достатньо абстрагуватися на деякий час від тягаря проблем, поміняти обстановку. Наприклад, з`їздити на море. Не потрібно зациклюватися: "Уже рік живемо відкритим статевим життям, а дітей немає. Усе, це вирок!". Насправді, це не зовсім так.

Однією з причин безпліддя може бути вік. Після 34 років здатність до зачаття в жінок різко знижується — через інтенсивність руйнування хромосом у старіючих яйцеклітинах. Одна справа, якщо не знаходилося достойного партнера. А друга, коли, копіюючи Захід, жінки свідомо відмовляються від народження дітей у молодому віці на користь кар`єри або матеріальних благ. Найстаршою пацієнткою, яка завагітніла із власними яйцеклітинами в нашій клініці, була 43-річна. За законом, заклади, що займаються репродуктологією, мають право працювати з жінками до 49 років. Ідеться про донорські яйцеклітини. В інших країнах світу заморожують "молодий" біоматеріал, тобто яйцеклітини або сперму, щоб потім використати при нагоді. За роки моєї роботи не знаю жодного такого випадку в нас.

Відхилення в масі тіла як в бік ожиріння, так і в бік розладів харчової поведінки - анорексія, булімія - негативно впливають на репродуктивну функцію

Спосіб життя також впливає на здатність до зачаття. Через вживання алкоголю, як зазначають експерти, кількість чоловічого безпліддя збільшилася на 40 відсотків.  

Етанол впливає на клітини організму, які швидко діляться, тобто статеві клітини  ушкоджуються в першу чергу. Я вже навіть не говорю про тютюнопаління серед чоловіків і жінок. Відхилення в масі тіла як у бік ожиріння, так і в бік розладів харчової поведінки — анорексії, булімії — негативно впливають на репродуктивну функцію. Це не лише естетична та психологічна проблема, виникають порушення гормонального фону. Жінки, які постійно сидять на дієтах або виснажують себе в тренажерних залах до останньої краплі жиру, мають знати, що естрогени виробляються не тільки яєчниками, деяку кількість генерують жирові клітини — ліпоцити. Як може завагітніти та виносити дитину жінка, котра при рості 1,7 метра важить 45 кілограмів і ще, навіть не завагітнівши, думає, як не поправитися після пологів? Інколи повна безплідна жінка після схуднення може завагітніти самостійно. На фоні цього постає питання збалансованого якісного харчування. Тривале вживання розрекламованого фаст-фуду — це прямий шлях до хронічних захворювань не лише шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної системи, але й до безпліддя.

Різноманітні патології гінекологічного профілю, такі як ендометріоз, хронічні запальні недуги статевої системи, гормональний дисбаланс унаслідок пухлини гіпофіза, спайкового процесу в трубах, синдрому полікістозних яєчників займають значне місце серед причин безпліддя. Важливо якнайшвидше поставити діагноз і виробити стратегію лікування. Наприклад, жінок має насторожувати акне в поєднанні з підвищеним оволосінням. Це характерно для полікістозу. При будь-яких підозрах слід негайно звернутися до гінеколога. Пам`ятайте, навіть у найскладніших випадках  екстракорпоральне запліднення приносить довгоочікувані плоди.

За консультацією можна звернутися до клініки "Альтернатива"

адреса:
м. Львів, вул. Героїв УПА, 73.
Тел.: (032) 232 77 83, (063) 230 18 72, (066) 456-16-08
Alternatyva.ivf@gmail.com
www.ivf.lviv.ua.
 
Джерело: Gazeta.ua
Христина ЧОРНА

Данный материал публикуется на условиях договора на размещение рекламных материалов. Ответственность за достоверность содержания несут авторы статейных материалов. Редакция портала "ЗДОРОВ-ИНФО" не несет ответственности за достоверность содержания статей, суждения и мнения авторов.

 

Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники