Лібералізація візового режиму – ключовий аспект розвитку медичного туризму в Україні
2 жовтня 2017 року в ІА Interfax-Україна відбулася прес-конференція, присвячена розвитку медичного туризму в Україні, а саме лібералізації візового режиму для закордонних пацієнтів.
Президент Української Асоціації Медичного Туризму Віолетта Янишевська наголосила, що Українська Асоціація Медичного Туризму планомірно розвиває цю галузь в нашій країні останні 5 років. Надзвичайно сприятливим фактором для медичного туризму стала відміна віз з країнами Європейського Союзу для наших співгромадян, проте залишилося багато інших проблем. Щороку біля 120 тисяч українських пацієнтів виїжджає на лікування за кордон, і лише близько 55 тисяч іноземних пацієнтів в’їжджає на лікування до нашої країни. Ця цифра могла би бути більшою, але величезною перешкодою для іноземних хворих на шляху до України є складність отримання візи. Зокрема це стосується громадян держав арабського світу. Через ці штучні бар’єри наша держава втрачає багато коштів, які могли би залишити в нас на лікування іноземці. Уже зараз прийнято законодавчі акти, які дозволяють пацієнтам із Бахрейну, Катару, Кувейту, Оману, ОАЕ та Саудівської Аравії у деяких випадках відкривати візи з метою лікування в Україні прямо в аеропорту. Це великий плюс, але працювати ще є над чим. Найчастіше українці їдуть за кордон для лікування онкології, трансплантації органів, діагностичних процедур, проведення складних операцій, недоступних в нашій державі. До України приїжджають для допомоги офтальмологів, пластичних хірургів, гінекологів-репродуктологів, стоматологів, кардіохірургів.
Голова Асоціації студентів-іноземців, які навчаються чи колись навчалися в Україні, Момінул Хок зазначив, що медичний туризм – це те, в чому зацікавлені всі. З нього можна заробляти реальні гроші, і в Україні є медичні заклади, які готові надавати якісні послуги для іноземних громадян. Але з отриманням віз для мешканців певних держав дійсно є певні проблеми. Зараз потроху полегшується цей процес через впровадження електронної візової системи, але зміни поки досить незначні.
Директор відділу міжнародних відносин та маркетингу у Medistate Hospital Istanbul Есіль Халіт розповіла, що Туреччина зробила гігантський крок у розвитку медицини та медичного туризму за останні роки. Цьому, зокрема, сприяла і відміна віз для громадян багатьох країн світу. Наразі багато українських пацієнтів їде до Туреччини за лікуванням. У наших країн великий досвід співпраці в галузі онкології, кардіології, педіатрії, неврології. Багато турецьких лікарів проходять навчання у США, навчаються там унікальним методам та роботі із сучасним обладнанням. Зараз між Україною та Туреччиною немає візового бар’єру, і це дуже добре для розвитку медичного туризму в наших країнах.
Менеджер Кластеру з оздоровчого туризму Латвії Гунта Успеле зазначила: “Ми – маленька країна, але дуже просунута в технологіях та доступна по ціні в плані лікування”. Нині між Україною та Латвією діє безвізовий режим, що значно полегшує доступ українських пацієнтів до латвійської медицини. Пані Гунта Успела сказала, що в місцевих клініках успішно лікують від раку, вирішують офтальмологічні проблеми, борються з хворобами судин тощо. Також у Латвії лікують безпліддя, причому як у жінок, так і у чоловіків. “Ми просуваємо медичний туризм, – резюмувала пані Успеле, – щороку відмічається приріст кількості іноземних пацієнтів та доходів від них. Медичний туризм розвиває знання лікарів, їх уміння та професіоналізм”.
Отже, очевидним є той факт, що розвиток медичного туризму є надзвичайно вигідним для країни, він може принести в її бюджет чималі кошти. Тож треба розробити особливий підхід до видачі віз іноземцям, які хочуть в’їхати до України саме з метою лікування. Українська Асоціація Медичного Туризму буде усіляко сприяти цьому.
Автор: Ольга Купріянова
© Медичний портал Здоров-Інфо
Новые статьи:
- Київський міжнародний форум реабілітації та медичного туризму
- Виставка "Здоров'я та довголіття-2024" з 18 по 20 ЖОВТНЯ 2024 року
- З 2 по 4 жовтня 2024 р. в м. Києві відбудеться Київський міжнародний форум реабілітації та медичного туризму
- Запрошуємо відвідати спеціалізовану виставку Здоров'я та довголіття-2024 з 18 по 20 ЖОВТНЯ 2024 року
- Public Health 2024: інновації та інвестиції для відновлення медичної системи України
Также интересно посмотреть:
- Початок роботи 26-ї Міжнародної медичної виставки “Охорона здоров’я”: головні події дня
- Шлях до змін: громадське обговорення медичної реформи в Україні
- Що цікавого буде на 26-й Міжнародній медичній виставці «ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я`2017»?
- Премия Stella International Beauty Awards 2017 определила лучших в сфере Эстетической медицины
- 29 вересня 2017 року Громадське обговорення з питань реформування охорони здоров'я в Україні