Смерть хлопчика в стоматології Києва через лікарську халатність: подробиці

Під час стоматологічного лікування під загальним наркозом семирічному хлопчику було внутрішньовенно введено препарат, суворо протипоказаний за його діагнозом. За декілька хвилин після цього у дитини зупинилося серце.
Згідно з наявною інформацією, анестезіолог перед процедурою була повідомлена батьками про діагноз хлопчика та про щоденний прийом ним гормональних препаратів. Попри це, медичний працівник не перевірила сумісність препаратів та самовільно використала заборонений засіб.
Ситуацію ускладнює той факт, що анестезіолог самостійно проводила реанімаційні заходи протягом близько 40 хвилин, не викликаючи швидкої допомоги та не інформуючи батьків про критичний стан дитини. Лише після тривалого проміжку часу було викликано реанімаційну бригаду, яка вже не змогла врятувати життя хлопчика.
За фактом події відкрито кримінальне провадження, триває слідство. Батьки наполягають на ретельному розслідуванні справи та притягненні винних до відповідальності.
Останнім часом деякі ЗМІ почали поширювати маніпулятивну інформацію про те, що батьки нібито дали згоду на введення небезпечних препаратів та були попереджені про ризики. Такі заяви є неправдивими й маніпулятивними. Батьки жодним чином не давали згоди на введення протипоказаного препарату і не були поінформовані про можливі загрози для життя дитини.
Цей трагічний випадок свідчить про серйозну системну проблему недостатнього контролю та відповідальності приватних медичних закладів в Україні.
Громадськість повинна бути уважною, вимагати повної прозорості у діяльності медичних установ і підтримати родини, які зіткнулися з подібною трагедією через лікарську помилку.
Новые статьи:
- Які спостереження повинні проходити передчасно народжені діти?
- Які симптоми є передвісниками появи каменів в нирках?
- МОЗ: посилення антитютюнового законодавства в Україні
- МОЗ: основні пріоритети у профілактиці неінфекційних захворювань на 2025 рік
- Держлікслужба перевірить аптеки щодо укомплектованості фахівцями з фармацевтичною освітою
Также интересно посмотреть:
- Що потрібно знати при встановленні інвалідності?
- Які можливості надає Державний реєстр дезінфекційних засобів?
- Для українських лікарів продовжили безоплатний доступ до платформи UpToDate
- Розширення функціоналу для обліку нових посад медичних працівників в ЕСОЗ
- МОЗ: надійшло 170 000 доз вакцини БЦЖ для вакцинації немовлят від туберкульозу