Схвалення Стратегії ветеранської політики до 2030 року: деталі
На засіданні Кабінету Міністрів України схвалили Стратегію ветеранської політики до 2030 року та операційний план щодо її реалізації.
“Стратегія ветеранської політики — це фундаментальний документ, який відображає усі сфери взаємодії держави й ветерана: від початкових кроків у поверненні воїна до цивільного життя до можливості ветерана зміцнювати життя громади, регіону, держави. Маємо три стратегічні цілі. Перша — це добробут ветеранів та членів їхніх родин, а також відновлення людського капіталу. Мова йде про послуги, лікування, реабілітацію, соціальні гарантії, роботу, житло, бізнес, навчання”, - відзначив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Міністерство охорони здоров’я системно працює над тим, аби забезпечити універсальний доступ до якісної та безоплатної медичної допомоги для всіх українців, з урахуванням потреб наших ветеранів.
Так, нещодавно Верховна Рада ухвалила, а Президент України підписав Закон України «Про державний бюджет на 2025 рік». Близько 190 млн грн планується спрямувати на забезпечення прав військовослужбовців та інших осіб на біологічне батьківство/материнство — на забір, кріоконсервацію та зберігання репродуктивних клітин військовослужбовців, що гарантуватиметься державою.
Крім цього, передбачено майже 750 млн грн для продовження фінансування у 2025 році пілотного проєкту із зубопротезування та зуболікування для військових і ветеранів.
Нагадаємо, у квітні 2024 року Міністерство охорони здоровʼя спільно з Національною службою здоровʼя України запустило пілотний проєкт «Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України». Ініціатива реалізується додатково до Програми медичних гарантій та фінансується за окремою бюджетною програмою. У червні перелік послуг було розширено: додалося й зуболікування. Наразі пакет складається з двох послуг: зубопротезування (група послуг № 1) та зуболікування (група послуг № 2). Гранична вартість послуг зі зубопротезування не може перевищувати 14 984 грн, зі зуболікування — 24 952 грн.
Нині скористатися безоплатними послугами можна у понад 330 медзакладах у 23 областях країни.
Усі деталі щодо переліку необхідних документів, послуг та законтрактованих медичних закладів можна знайти на сайті НСЗУ. У разі виникнення додаткових питань можна звернутися до операторів контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.
Загалом у державному бюджеті на 2025 рік закладено 10,5 млрд грн на підтримку ветеранів, частина яких спрямована на медичні послуги.
Новые статьи:
Также интересно посмотреть:
- Виявлення онкології на ранніх етапах: особливості отримання допомоги для внутрішньо переміщених осіб
- Запровадження нової системи оцінювання повсякденного функціонування: хто такий лікуючий лікар?
- Отримання тест-смужок за програмою реімбурсації у 2025 році: що зміниться для пацієнтів?
- ВРУ: підтримання законопроєкту про систему охорони психічного здоровʼя
- МОЗ: коли проходити повторний огляд людям з інвалідністю?