МОЗ: які цифрові послуги може надавати лікар спеціалізованої допомоги?

Всі вони можуть використовувати цифрові інструменти самостійно. Які саме – розповідаємо нижче.
1. Реєструвати пацієнта та змінювати його дані
Необхідною умовою для надання цифрових послуг пацієнту є його реєстрація в ЕСОЗ. Втім, іноді лікарі плутають реєстрацію пацієнта та подання декларації про вибір лікаря первинної медичної допомоги.
Насправді зареєструвати пацієнта може будь-який лікар, а також реєстратор закладу охорони здоровʼя. А наявність декларації зовсім не є умовою для подальшого формування цифрових медичних послуг. При цьому, якщо персональні дані пацієнта (наприклад, його прізвище) змінилися, – фахівець може та має самостійно їх змінити.
2. Сформувати е-направлення
Якщо пацієнту потрібне додаткове обстеження, госпіталізація або консультація іншого фахівця, лікар спеціалізованої медичної допомоги зобовʼязаний самостійно створити електронне направлення в ЕСОЗ – така можливість доступна всім лікарям, які зареєстровані в ЕСОЗ, незалежно від рівня медичної допомоги, а також незалежно від того, працює лікар у комунальному закладі чи в приватному.
Скеровувати пацієнта на рівень первинної медичної допомоги є недоцільним та порушує порядок ведення реєстру медичних записів.
3. Створити медичний висновок про тимчасову непрацездатність
Медичний висновок про тимчасову непрацездатність (або МВТН) – це електронний документ, який формується в ЕСОЗ на підставі електронних медичних записів та містить висновок лікаря про тимчасову або постійну втрату працездатності пацієнта.
МВТН формується саме тим лікарем, який надає медичну допомогу, створює відповідні електронні медичні записи та, власне, проводить лікарську експертизу щодо тимчасової втрати непрацездатності.
4. Сформувати е-рецепт на ліки
Лікарі спеціалізованої медичної допомоги зобовʼязані самостійно створювати е-рецепти на рецептурні ліки пацієнту, адже призначити необхідне лікування – це відповідальність саме лікуючого лікаря.
Втім, у межах програм реімбурсації допускаються випадки, коли терапевт чи сімейний лікар може створювати повторні е-рецепти пацієнту на основі призначення лікуючого лікаря (як от психіатра чи ендокринолога). Це спрощує процес отримання ліків для пацієнтів із хронічними захворюваннями.
Новые статьи:
- Ще понад 100 препаратів стануть дешевшими: коментарі очільника МОЗ
- 51 млн євро на розвиток медицини: Україна та Франція підписали сім угод
- Сучасна лабораторна система серед регіонів: деталі спільного проєкту МОЗ та Світового банку
- Чи змінився підхід до дитячої реабілітації в умовах війни?
- МОЗ: стартував набір для навчання українських мультидисциплінарних реабілітаційних команд
Также интересно посмотреть:
- НСЗУ: створення нового держпідприємства у сфері медицини
- Чи переходитимуть медзаклади на казначейські рахунки?
- МОЗ: українські лікарні отримують сучасне реабілітаційне обладнання
- МОЗ: може відбутися врегулювання процедури реєстрації ліків, що закуповуються за кошти держбюджет
- МОЗ: керівники МСЕК не будуть працювати у новій системі лікарських комісій