Ухвалення стратегії контролю злоякісних новоутворень до 2030 року: деталі

Стратегію розроблено для втілення в життя державної політики з питань протиракової боротьби, зниження рівня захворюваності та смертності, спричиненої онкологічними захворюваннями, а також забезпечення високоякісного доступного лікування онкопацієнтів та їх реабілітації.
“Впровадження національної стратегії контролю злоякісних новоутворень має ключове значення для ефективної та систематичної боротьби з онкологічними захворюваннями, які є однією з основних причин смерті не лише в Україні, а й світі.
Ця стратегія дасть можливість комплексно підходити до лікування раку, уніфікувати підходи та скоординувати зусилля в боротьбі з раком на всіх рівнях”, - відмітив Віктор Ляшко, міністр охорони здоров'я України.
Національна стратегія контролю злоякісних новоутворень передбачає кілька важливих напрямів роботи: забезпечення первинної профілактики онкологічних захворювань та сприяння їх ранньому виявленню, покращення доступу пацієнтів до спроможної мережі закладів охорони здоров’я, підвищення рівня професійної освіти медичних працівників, поінформованість населення, забезпечення реабілітації, догляду та паліативної допомоги онкохворим пацієнтам та підтримка їх доглядальникам на всіх рівнях.
МОЗ наголошує, що онкологічні захворювання є одним з найважчих викликів для сфери охорони здоров’я, зокрема через зростання кількості випадків, труднощі ранньої діагностики та складне лікування. Тому потрібно відвідувати щонайменше раз на рік сімейного лікаря для профілактики та виявлення раку на ранніх стадіях, що значно збільшує шанси на успішне лікування.
Новые статьи:
- Лікарям урізали оплату: НСЗУ не рахує не верифікованих пацієнтів
- Лікарям урізали оплату: НСЗУ не рахує не верифікованих пацієнтів
- Для фармацевтів запустили безкоштовний онлайн-курс про е-рецепт
- Перший етап розподілу в інтернатуру: понад 96% випускників уже отримали місця
- «Верифікація заради прозорості: як підтвердження даних пацієнтів змінює систему охорони здоров’я»