Які послуги з паліативної допомоги є безоплатними?
Паліативна медична допомога спрямована на підтримку пацієнтів, у яких діагностовано невиліковну хворобу. Це водночас – і медична допомога, і турбота, спрямована на продовження життя пацієнтів, одужання яких не є можливим.
Паліативна допомога направлена на полегшення болю та інших симптомів, що викликають занепокоєння, на психологічну допомогу та мультидисциплінарний командний підхід для забезпечення потреб пацієнтів та їхніх родичів.
Паліативна допомога направлена на полегшення болю та інших симптомів, що викликають занепокоєння, на психологічну допомогу та мультидисциплінарний командний підхід для забезпечення потреб пацієнтів та їхніх родичів.
В межах пакета “Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим і дітям” безоплатними є:
- оцінка стану пацієнтів щодо їх відповідності критеріям надання паліативної допомоги та складання плану спостереження пацієнта чи пацієнтки, які потребують паліативної допомоги;
- оцінка соматичного стану пацієнтів та моніторинг порушень функцій життєво важливих органів і систем;
- оцінка психоемоційного стану пацієнтів та надання психологічної допомоги;
- оцінка, запобігання та лікування хронічного больового синдрому (зокрема, з використанням наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів);
- своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування;
- оцінка, корекція та контроль нутриційного статусу;
- проведення необхідних лабораторних та інструментальних досліджень;
- лікарське спостереження та цілодобовий медсестринський догляд;
- киснева та респіраторна підтримка (СРАР терапія та/або неінвазивна вентиляція легенів, та/або інвазивна вентиляція легенів;
- забезпечення права пацієнтів на спільне перебування з членами родини, незалежно від стану пацієнта/пацієнтки до завершення його/її життя;
- забезпечення лікарськими засобами, постачання яких здійснюється шляхом централізованих закупівель МОЗ, за рахунок інших програм центрального та місцевого бюджетів, а також лікарськими засобами, визначеними Нацпереліком основних лікарських засобів, необхідними медичними виробами та витратними матеріалами відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я та медико-технологічних документів та ін.
Повний перелік безоплатних послуг та вимоги до закладів, які надають допомогу в межах пакета “Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим і дітям” можна переглянути на сайті НСЗУ https://cutt.ly/deaRIZtG (п. 13).
Паліативна допомога в лікарні є безоплатною в наступних випадках:
Необхідно мати направлення:
- лікаря первинної медичної допомоги;
- лікуючого лікаря;
- лікаря мобільної паліативної допомоги.
З направленням потрібно звернутись в одну із лікарень, яка має договір із НСЗУ за пакетом “Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим і дітям”. Таких медичних закладів 691 в Україні.
Відзначається, що у 2024 році майже 700 медичних закладів уклали договір із НСЗУ та надають медичні послуги за пакетом стаціонарної паліативної допомоги.
Знайти необхідну лікарню можна на дашборді https://cutt.ly/ReaRPGI2. Якщо немає доступу до інтернету, можна зателефонувати до контакт-центру за номером 16-77. Оператор підкаже найближчий медзаклад із договором.
Новые статьи:
- Як встановлюватиметься інвалідність для людей з онкологічними захворюваннями?
- Кому потрібно проходити психіатричні огляди? Коментарі МОЗ
- Перші зареєстровані ліки з канабісу в Україні: деталі
- Оновлення програми “Доступні ліки”: які зміни чекають пацієнтів?
- Якісна та доступна медицина є один із пріоритетів уряду на 2025 рік
Также интересно посмотреть:
- Електронне направлення на ВЛК: коли послуга набере чинності?
- Як часто пацієнтам з діабетом слід змінювати тип інсуліну?
- Розширення переліку безоплатних стоматологічних послуг для військових: деталі
- Яка психіатрична допомога мобільних мультидисциплінарних команд надається за ПМГ?
- Чи підтримують аптеки заборону на онлайн-бронювання ліків?