Поява інноваційного препарату для запобігання ВІЛ в Україні

У контексті пілотного проєкту, каботегравір тривалої дії буде доступний для пацієнтів з групи ризику у двох медичних установах у Києві та Львові. Зараз проходить процедура реєстрації препарату.
«Доконтактна профілактика є одним з доказових методів контролю за ВІЛ-інфекції у світі. За останні три роки кількість людей, які отримують доконтактну профілактику в Україні зросла втричі. Україна була обрана однією з пʼяти країн, пріоритетних для розширення доступу до ін’єкційної форми доконтактної профілактики – каботегравіру тривалої дії»,
– зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
У 2022 році Всесвітня організація охорони здоров'я включила цей препарат до рекомендацій з доконтактної профілактики, а до цього, 20 грудня 2021 року, Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) схвалило його.
Відзначається, що доконтактна профілактика (ДКП) та антиретровірусна терапія (АРТ) є одними з ключових засобів контролю над ризиком передачі вірусу та зниження захворюваності та смертності, пов'язаних з ВІЛ-інфекцією, серед людей, які живуть із ВІЛ.
Поява препарату тривалої дії (CAB-LA) в Україні дозволить розширити доступ та охоплення послугами з ДКП для осіб із високим ризиком інфікування ВІЛ, а також профілактики ВІЛ-інфекції. Надання препарату CAB-LA разом із таблетованими формами ДКП (TDF/FTC) підвищує доступність ДКП та надає можливість вибору між регулярним пероральним прийманням медикаментів і ін'єкційним варіантом довгої дії.
Національна програма з ДКП дозволяє безплатно забезпечити антиретровірусними препаратами людей, які мають високий ризик інфікування ВІЛ.
Новые статьи:
- МОЗ: оголошено тендер на будівельні роботи Охматдиту
- Аптечному бізнесу буде представлено перелік населених пунктів, які потребують мобільні аптеки – Ляшко
- МОЗ: оприлюднення проєкту наказу щодо нових санітарних вимог до аптек
- МОЗ: розгляд оновленого законопроєкту про медичні вироби
- Встановлення інвалідності за кордоном: як відбувається процедура?
Также интересно посмотреть:
- Яка особливість проходження реабілітації в стаціонарі за ПМГ-2024?
- Чи можна отримувати “Доступні ліки” в стаціонарі? Коментарі НСЗУ
- Де пологи та інсульти НСЗУ більше оплачувати за держкошт не буде?
- Які безоплатні послуги з ментального здоровʼя можна отримати у сімейного лікаря?
- Уряд доопрацює проєкт про діяльність онлайн-сервісів цінових агрегаторів медикаментів