Жінки-медики повинні стати на військовий облік: деталі постанови
В Україні виключили норму, за якою жінки-медики чи фармацевти, які не отримували військово-обліковий документ, могли працевлаштовуватися як невійськовозобов'язані.
Це випливає з постанови Кабміну від 16 травня №563. Жінки-медики тепер не можуть працевлаштуватися як невійськовозобов'язані.
Раніше жінки, які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю і не перебували на військовому обліку у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (не отримували військово-обліковий документ), могли працевлаштовуватися як невійськовозобов'язані.
Відтепер жінки, які мають відповідну освіту та хочуть влаштуватися на роботу, спочатку повинні прийти до ТЦК для взяття на військовий облік.
Крім того, керівники державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій повинні повідомляти ТЦК про співробітниць, котрі здобули відповідну освіту, але не перебувають на військовому обліку.
Непрацевлаштовані жінки мають прийти самостійно до відповідного районного (міського) ТЦК та СП з метою взяття їх на військовий облік військовозобов'язаних.
Жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною у переліку, затвердженому Міноборони, крім тих, які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю, та придатні до проходження військової служби за станом здоров'я та віком, беруться на військовий облік військовозобов’язаних за їхнім бажанням на загальних засадах.
Новые статьи:
- Як встановлюватиметься інвалідність для людей з онкологічними захворюваннями?
- Кому потрібно проходити психіатричні огляди? Коментарі МОЗ
- Перші зареєстровані ліки з канабісу в Україні: деталі
- Оновлення програми “Доступні ліки”: які зміни чекають пацієнтів?
- Якісна та доступна медицина є один із пріоритетів уряду на 2025 рік
Также интересно посмотреть:
- НСЗУ: початок підготовки до Програми медичних гарантій на 2025 рік
- Які обстеження є безоплатними у сімейного лікаря?
- МОЗ ухвалило зміни до положення про інтернатуру
- МОЗ: зміна вимог до сертифікації лікарських засобів, що експортуються
- НСЗУ: які цукрознижувальні препарати входять до програми “Доступні ліки”?