Перетворення держустанов охорони здоров’я на державні некомерційні підприємства
На засіданні 15 грудня ВРУ ухвалила в другому читанні законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення системи управління сферою охорони здоров’я та забезпечення медичного обслуговування населення» № 5873.
Законопроєкт має розв'язати нагальні питання управління медичною галуззю в умовах медреформи та подальшого розвитку ЕСОЗ.
Документ дасть можливість перетворити держустанови у державні некомерційні підприємства (ДНП). За аналогією до комунальних установ, які змінювали свою організаційно-правову форму і перетворювались на КНП.
Відмітимо, що державне некомерційне підприємство — суб’єкт некомерційної господарської діяльності, спрямованої на досягнення соціальних та інших результатів, який утворюється у сфері охорони здоров’я, соціальній та/або гуманітарній сферах без мети одержання прибутку і діє на підставі статуту. Ухвалені зміни дозволять створити єдиний медичний простір у відповідних державних установах, а також забезпечити єдині пацієнтоорієнтовані й конкурентні засади фінансування усіх ЗОЗ. Трансформація держустанов у ДНП дасть змогу ефективно працювати в межах нової моделі фінансування.
Окрім того, законопроєкт передбачає зміни для врегулювання інших питань, зокрема:
- запровадити перехід системи виготовлення і забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації на міжнародні класифікації. Це сприятиме використанню офіційної термінології ВООЗ в Україні та синхронізує систему реабілітації з міжнародною;
- перенести норми щодо ЕСОЗ із Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» від 19.10.2017 № 2168-VIII до Основ законодавства про охорону здоров’я від 19.11.1992 № 2801-XII;
- врегулювати роботу ЕСОЗ щодо реабілітації у сфері охорони здоров’я, донорства крові та її компонентів, контролю якості послуг та уникнення подвійного фінансування;
- контролювати вірогідність внесення інформації до ЕСОЗ, на підставі якої медзаклади отримують фінансування від держави.
Відмічається, що реалізація положень законопроєкту не потребує додаткових видатків із Держбюджету.
Новые статьи:
- ВРУ: підтримання законопроєкту про систему охорони психічного здоровʼя
- МОЗ: коли проходити повторний огляд людям з інвалідністю?
- МОЗ: розширення медичних послуг для ветеранів
- МОЗ: посилення вимог до медзакладів, які проводять психіатричні огляди
- МОЗ: посилення вимог до медзакладів, які проводять психіатричні огляди
Также интересно посмотреть:
- Чи щеплюватимуть українців проти COVID-19 бустерною дозою? Коментарі очільника МОЗ
- Україна закупить ліки для лікування коронавірусу від Pfizer: деталі
- Наскільки посадовий оклад керівника медзакладу перевищуватиме розмір середньої зарплати медпрацівників?
- Оформлення згоди на посмертне донорство через Дію: деталі законопроєкту
- “Замороження” серця задля порятунку життя: деталі проведення операції українськими кардіохірургами