Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Маркет ITMED купить медтехнику в один клик

МОЗ розповіло про те, чи існує необхідність в проведенні комп’ютерної томографії при COVID-19

МОЗ розповіло про те, чи існує необхідність в проведенні комп’ютерної томографії при COVID-19Комп’ютерна томографія (КТ) являє собою метод рентгенівського сканування, що дає змогу визначити стан будь-якого органу людини. У випадку із COVID-19 йдеться про КТ органів грудної клітини. 

Цей метод діагностики став ще більш популярним серед українців з початку пандемії. Проте, ефективність його використання для хворих на COVID-19 є сумнівною. У першу чергу, тому що відсутність змін на КТ не означає відсутність захворювання. 
 
Як зауважило МОЗ призначати КТ, варто у наступних випадках: 
  • при неможливості забезпечити ПЛР-діагностику COVID-19;
  • при наявності таких симптомів як дихальна недостатність чи існуванням супутніх патологій;
  • у випадку негативного ПЛР-тесту у пацієнтів із вираженими ознаками захворювання при їх важкому загальному стані. 
Позитивний тест на COVID-19 за умови задовільного стану пацієнта не є підставою для призначення КТ. 
 
У питанні направлення на комп’ютерну томографію лікарі мають спиратися на загальний стан пацієнта, наявність дихальної недостатності, показник сатурації (насиченості крові киснем), температуру тіла. 
 
Якщо існує підозра на інфікування COVID-19, то спочатку лікар має направити пацієнта на тестування. Якщо провести його неможливо, а стан хворого погіршується, тоді призначають КТ органів грудної клітини. 
 
При цьому фахова спільнота не рекомендує використовувати КТ, як масовий метод для всіх, хто має ознаки коронавірусної хвороби. Чудовим аналогом є метод ультразвукової діагностики для відстежування захворювання. Його перевага в тому, що він не дає додаткову дозу опромінення, як у випадку із КТ. 
 
Повторення КТ пацієнтам із важким та середнім перебігом захворювання рекомендують робити на 21-й день з початку захворювання та через пів року. Проте кожен випадок індивідуальний, тому рішення має ухвалювати лікар.

Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники

    


Алкофарм