Чи можливо нещеплених працівників відстороняти від роботи? Коментарі очільника МОЗ
Наказ МОЗ визначає перелік професій, у межах яких працівники повинні обов'язково вакцинуватися. Відповідно, нещеплені роботодавці мусять відсторонювати від роботи.
Наразі документ проходить погодження в усіх органах влади та реєстрацію в Мін'юсті. А після цього, як розповів журналістам міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, стане обов'язковим до виконання.
Глава Міністерства охорони здоров'я Віктор Ляшко під час зустрічі з журналістами вчора, 29 вересня пояснив, що поняття примусової та обов'язкової вакцинації слід розрізняти.
Так МОЗ може визначити перелік професій, посад і виробництв, де певні щеплення проти інфекційних хвороб стануть обов'язковими. Але вакцинація не буде примусовою – якщо людина, яка за професією потрапила у цей перелік, не захоче щепитися, то вона просто не матиме права працювати.
“Якщо вакцинація обов'язкова, то роботодавець зобов'язаний відсторонити від робочого процесу людину, яка не вакцинована”, – сказав щодо цього Ляшко.
За словами Ляшка, наразі уряд визначив вакцинацію проти COVID-19 для певних професій "за результатами дискусій".
“Ми зупинилися на освітянах усіх рівнів, на працівниках міністерств та інших органів виконавчої влади й місцевих адміністрацій”, – уточнив міністр.
Наказ МОЗ, який визначає цей перелік, проходить процедуру погодження в усіх органах влади та реєстрацію в Мін'юсті. Міністр освіти Сергій Шкарлет додав, що "всі заклади освіти, вищої освіти, наукові установи – у цьому переліку".
Також очільник МОЗ підкреслив, що в Україні вже є достатньо великий відсоток медичних працівників, які зробили щеплення проти коронавірусної інфекції. Міністр пояснив, що відсторонення від роботи нещеплених лікарів спричинить обмеження доступу до медичної допомоги. Однак Ляшко не виключив, що в перспективі медиків також можуть внести до переліку тих осіб, які підлягають обов’язковій вакцинації.
Далі уряд визначить дату, з якої наказ набуде чинності, щоб роботодавці та працівники могли заздалегідь підготуватися. Після реєстрації наказу уряд розробить та оприлюднить порядок його застосування.
Новые статьи:
- Отримання тест-смужок за програмою реімбурсації у 2025 році: що зміниться для пацієнтів?
- ВРУ: підтримання законопроєкту про систему охорони психічного здоровʼя
- МОЗ: коли проходити повторний огляд людям з інвалідністю?
- МОЗ: розширення медичних послуг для ветеранів
- МОЗ: посилення вимог до медзакладів, які проводять психіатричні огляди
Также интересно посмотреть:
- Яку безоплатну допомогу отримує пацієнт у приватних закладах? Пояснення НСЗУ
- Додаткові гроші на доплати епідеміологам та лаборантам: деталі
- Розвиток електронної охорони здоров’я: затвердження КМУ плану реалізації
- Зміна умов прискореної реєстрації ліків для екстреного застосування
- МОЗ: оновлення реєстру лікарських засобів, які відшкодовуються з бюджету