МОЗ ініціює розслідування: можливий продаж вакцини проти COVID-19

Річ у тім, що усі вакцини проти COVID-19, які є в Україні, повинні бути безплатними. А можливою причиною початку розслідування стали сторіс Instagram однієї української блогерки, де вона опублікувала відео про те, що вакцинувалась у приватній клініці препаратом Pfizer.
«Вакцинація – це єдиний ефективний спосіб побороти пандемію. Першочергово захисту потребують ті, хто входить до переліку професійних та вікових груп ризику або мають хронічні хвороби. Держава гарантує захист від коронавірусної інфекції всім охочим, але через дефіцит вакцин у всьому світі надає доступ до імунізації поступово, відповідно до Дорожньої карти. Торгувати вакцинами сьогодні – значить наражати на смертельну небезпеку тих, кому мала дістатись саме ця доза препарату», - наголосив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Віктор Ляшко додав, що МОЗ залучає приватні заклади та лікарів-ФОПів до вакцинальної кампанії. Зокрема, вони можуть сформувати пункти щеплень або мобільні бригади з імунізації від COVID-19 та вакцинувати громадян у різних регіонах України, уклавши контракти з НСЗУ.
Відповідно до цього вони отримують ті чи інші види вакцин.
Вакцина AstraZeneca (Covishield, SKBio) та CoronaVac від Sinovac Biotech доступна у пунктах щеплень та центрах масової вакцинації. Їх також використовують мобільні бригади для щеплень визначених груп ризику та працівників критичної інфраструктури. Вакцина Comirnaty/Pfizer-BioNTech доступна для імунізації лише силами мобільних бригад, нею також щеплюють певні групи ризику, освітян та організовані колективи, які зареєстрували свої заявки в контакт-центрі МОЗу.
«До вакцинації зараз прикуто багато уваги, але ми все одно отримали повідомлення про можливі зловживання із вакцинами. Дякуємо ЗМІ за пильність та інформування. Ми одразу ж відреагували та почали розбиратись в ситуації», - додав Віктор Ляшко.
Новые статьи:
- Чому дорослим важливо вакцинуватись: обов’язкові та рекомендовані щеплення
- Не всі водойми безпечні: де в Україні можна купатися, а де – заборонено
- Розширений неонатальний скринінг в Україні: як перші результати формують сталу систему діагностики
- Е-рецепт в Україні: що потрібно знати пацієнтам у 2025 році?
- МОЗ провело п’ятиденну експертну місію TAIEX щодо регулювання косметичної продукції
Также интересно посмотреть:
- Очільник НСЗУ раптово подав у відставку: деталі
- До вакцинації в Україні залучать студентів-медиків та інтернів: деталі
- У МОЗ розповіли, коли в Україні почнуть вакцинувати дітей та підлітків проти COVID-19
- МОЗ: в Україні можуть виготовляти вже наявні вакцини проти COVID-19
- У МОЗ назвали скільки часу будуть дійсні українські COVID-сертифікати