До вакцинації в Україні залучать студентів-медиків та інтернів: деталі

Представник ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт зазначив, що залучення волонтерів та студентів є стандартною процедурою. І до цієї практики вдаються в інших країнах.
На думку експертів з ВООЗ, це дозволить заповнити прогалини та задовольнити очікування уряду щодо охоплення вакцинами цільових груп населення до кінця 2021 року.
Очільник МОЗ Віктор Ляшко теж вважає, що українські лікарі потребують допомоги старших студентів-медиків і лікарів-інтернів. У такому випадку лікарі матимуть більше часу для пацієнтів з іншими хворобами.
“Українська система охорони здоров’я залучена на повну потужність. Тому лікарі потребують допомоги старших студентів-медиків та лікарів-інтернів, які разом із ними проводитимуть щеплення, принаймні, у великих центрах вакцинації, щоб у лікарів було більше часу для виконання своїх основних функцій, адже інші хвороби нікуди не ділися”, - розповів Ляшко.
Представник ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт зазначив, що пандемія серйозно вдарила по системі охорони здоров'я в кожній країні. І через те, що основні ресурси зараз працюють для протидії пандемії, стає все менше потенціалу для інших функцій системи охорони здоров’я. Саме тому необхідно залучати студентів-медиків, адже це допоможе знизити навантаження на лікарів та професійних медиків.
“Але волонтери без спеціальної медичної освіти можуть виконувати лише обмежені функції. Тому в Україні ми залучаємо студентів-медиків. Ми навчаємо, як робити щеплення від COVID-19 у високоякісний і безпечний спосіб, щоб зменшити імовірність програмних помилок”, – зауважив Хабіхт.
Він також підкреслив, що у програмі тренінгу є інформація про всі вакцини, які нині використовуються в Україні. Зокрема й про ті, що можуть надійти до країни найближчим часом, до прикладу Moderna mRNA-1273.
Нагадаємо, що за минулу добу, 6 липня, в Україні провели 93 554 щеплень проти COVID-19. 36 023 людей отримали першу дозу вакцини, а 57 531 – другу.
Новые статьи:
- Чому дорослим важливо вакцинуватись: обов’язкові та рекомендовані щеплення
- Не всі водойми безпечні: де в Україні можна купатися, а де – заборонено
- Розширений неонатальний скринінг в Україні: як перші результати формують сталу систему діагностики
- Е-рецепт в Україні: що потрібно знати пацієнтам у 2025 році?
- МОЗ провело п’ятиденну експертну місію TAIEX щодо регулювання косметичної продукції
Также интересно посмотреть:
- У МОЗ розповіли, коли в Україні почнуть вакцинувати дітей та підлітків проти COVID-19
- МОЗ: в Україні можуть виготовляти вже наявні вакцини проти COVID-19
- У МОЗ назвали скільки часу будуть дійсні українські COVID-сертифікати
- Зростання кількості медичних закладів, що вакцинують українців проти COVID-19: деталі
- В Україні зареєстрували вакцину Janssen проти COVID-19: деталі