Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Маркет ITMED купить медтехнику в один клик

МОЗ: розроблення Концепції розвитку системи надання медичної допомоги громадянам, що страждають на рідкісні (орфанні) захворювання

МОЗ: розроблення Концепції розвитку системи надання медичної допомоги громадянам, що страждають на  рідкісні (орфанні) захворюванняМОЗ розпочинає роботу над реалізацією Концепції розвитку системи надання медичної допомоги громадянам, що страждають на  рідкісні (орфанні) захворювання, на 2021 – 2026 роки. 

Концепція була схвалена Кабінетом Міністрів України розпорядженням №377 на засіданні 28 квітня. 
Про це повідомила заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Садов’як.
 
«З метою реалізації положень Концепції Міністерство охорони  здоров’я України протягом місяця спільно з іншими органами державної влади та інститутами громадянського суспільства розроблятиме деталізований план заходів», – додала Садов’як.
 
Концепція передбачає реалізацію низки завдань. Зокрема, йдеться про розробку прозорого та неупередженого підходу до процедури ухвалення рішень щодо державної підтримки громадян із рідкісними захворюваннями, проведення епідеміологічного дослідження для отримання даних про такі захворювання  в Україні.
 
Одним із важливих етапів концепції є забезпечення рівного та своєчасного доступу громадян з орфанними захворюваннями до методів їх раннього виявлення, забезпечення справедливого доступу пацієнтів до лікарських засобів, медичних виробів та продуктів спеціального лікувального харчування, надання якісної медичної допомоги та психосоціальної підтримки громадянам із рідкісними захворюваннями та членам їх сімей.
 
Велику увагу в реалізації Концепції приділено підвищенню професійної кваліфікації фахівців із ранньої діагностики, профілактиці та лікуванню орфанних захворювань, організації мульти- та міжсекторальної взаємодії громадських об’єднань громадян із такими діагнозами, підвищенню обізнаності населення щодо проблем РЗ та їх профілактики та розвитку міжнародного та наукового співробітництва у сфері надання медичної допомоги громадянам, що страждають на рідкісні захворювання.
 
З метою просування Концепції буде проводитися реалізація моніторингу за допомогою показників виконання окремих цілей та заходів та щорічне звітування перед Кабінетом Міністрів України про результати.

Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники

    


Алкофарм