Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Маркет ITMED купить медтехнику в один клик

Збільшення тарифу за надання неонатальної допомоги: деталі

Збільшення тарифу за надання неонатальної допомоги: деталіУ Програмі медичних гарантій-2021 Національна служба здоров’я України посилила вимоги до пріоритетної послуги - надання неонатальної допомоги.

З впровадженням в Україні Програми медичних гарантій кожне немовля, яке народилося передчасно або зі складною неонатальною патологією, отримує медичну допомогу у повному обсязі за відповідним пакетом послуг. Ця допомога визначена пріоритетною послугою та є безоплатною.

Оскільки оплату за дану пріоритетну послугу заклади отримують за підвищеним тарифом і за кожен пролікований випадок, у ПМГ-2021 було посилено вимоги до неї.

З квітня 2021 року НСЗУ ввела  підвищувальний коефіцієнт за інтегрованість послуг для закладів, в яких можуть одночасно надавати допомогу при пологах та допомогу новонародженим у складних неонатальних випадках. Такі заклади отримають більше грошей. Крім того, запровадили підвищувальний коефіцієнт за наявність в закладі неонатологічної бригади невідкладної медичної допомоги та інтенсивної терапії, яка забезпечує транспортування передчасно народжених дітей. Відтак тариф за пакетом неонатальної допомоги є одним з найвищих у Програмі медичних гарантій цього року.  Оплата за цю послугу зростає до 135 тис. грн за умови, що в закладі функціонує виїзна неонатальна бригада.

За надання медичної допомоги новонародженим з масою тіла до 1500 грамів медичний заклад отримує 113 725 гривень. А за надання медичної допомоги новонародженим з масою тіла 1500 грамів і більше - понад 25 тисяч гривень.З квітня 2020 року по березень 2021 за цей вид допомоги НСЗУ виплатила медичним закладам 1 мільярд 221 мільйон гривень.

До безоплатного пакета допомоги у складних неонатальних випадках входить, зокрема, інтенсивна терапія та виходжування новонароджених, цілодобовий лікарський та медсестринський догляд, респіраторна підтримка, лабораторні та інструментальні дослідження; повний їх перелік є у файлі специфікації до цього пакет послуг на сайті НСЗУ тощо. До тарифу включені ліки, які входять у Національний перелік лікарських засобів, та  вартість медичних виробів та витратних матеріалів.

Також у пакет неонатальної допомоги входить забезпечення розчинами для парентерального харчування та спеціальними сумішами для ентерального харчування немовлят, надання психологічної підтримки батькам та забезпечення сприятливого сенсорного оточення для дитини та сімейно орієнтований догляд. 

Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники