МОЗ розглядає питання щодо запровадження паспортів вакцинації в Україні
На днях Єврокомісія презентувала проєкт "цифрових зелених сертифікатів" для сприяння безпечному вільному переміщенню в межах ЄС у період пандемії.
Своєю чергою функціонал української електронної системи охорони здоров’я eHealth потенційно дозволяє видавати документи про вакцинацію від коронавірусу, негативний тест або підтвердження того, що людина перехворіла на COVID-19.
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив заступник міністра охорони здоров'я з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ярослав Кучер.
Він заявив, що у МОЗ уважно стежать за новинами з Європейського Союзу і зазначив, що днями Європейська комісія презентувала проєкт "цифрових зелених сертифікатів" (Digital Green Certificate). Сертифікати мають стати стандартизованим документом, що містить докази вакцинації від коронавірусу або негативного тесту (ПЛР або швидкого антиген-тесту), або ж доказ, що людина перехворіла на COVID-19.
"Наразі функціонал eHealth в Україні потенційно дозволяє видавати необхідні документи, але поки що за прийнятим в Україні стандартом", - заявив Кучер.
За його словами, Міністерство охорони здоров'я "зробило крок на випередження, тому дивимось, яке буде фінальне рішення й одразу почнемо впровадження в Україні".
Нагадаємо, що 17 березня Єврокомісія запропонувала країнам-членам ЄС створити "цифровий зелений сертифікат" єдиного зразка для сприяння безпечному вільному переміщенню в межах ЄС у період пандемії. У сертифікатах буде вказано прізвище та ім'я особи, дату народження, дату видачі, інформацію про щеплення, негативний тест або одужання після COVID-19, а також унікальний ідентифікатор документу.
Депутати Європарламенту мають намір до літа розглянути та схвалити пропозиції Європейської комісії щодо створення "цифрових зелених сертифікатів", які дозволять подорожувати в межах країн ЄС у період пандемії.
Своєю чергою 29 березня президент Володимир Зеленський заявив про необхідність розробки в Україні системи "паспортів вакцинації" за прикладом країн Європейського Союзу, США та Ізраїлю.
Новые статьи:
- МОЗ: посилення вимог до медзакладів, які проводять психіатричні огляди
- МОЗ: посилення вимог до медзакладів, які проводять психіатричні огляди
- Як МОЗ посилює національну політику боротьби з антимікробною резистентністю?
- МОЗ затверджуватиме маршрути екстреної допомоги: деталі
- Парламент прийняв Державний бюджет на 2025 рік: які видатки на сферу охорони здоров’я?
Также интересно посмотреть:
- Нецільове використання грошей з зарплатні лікарів: пояснення від Степанова
- Амбулаторна допомога: на скільки відбудеться зростання тарифу у 2021 році?
- Чому зниження виявлення туберкульозу має викликати занепокоєння?
- Лист очікування вакцинації: як діяти українцям, які туди не записалися?
- Електронні лікарняні листки: коли сервіс стане доступним українцям?