Хірурги наголосили на важливості вакцинації проти COVID-19 перед операціями
Вакцинація перед плановими операціями може рятувати десятки тисяч життів в рік, вважають хірурги, які беруть участь в міжнародній програмі COVIDSurg Collaborative.
Так автори нового дослідження виявили, що від 0,6% до 1,6% пацієнтів після планових операцій у всьому світі заражаються COVID-19. У тих, хто переніс коронавірусну інфекцію в перші 30 днів після хірургічного втручання, ризик смерті збільшується в 4-8 разів в порівнянні з середніми ризиками після операції.
Вчені пояснили, що, наприклад, у пацієнта віком 70 років ризик смерті після операції з видалення раку зазвичай становить 2,8%. Цей ризик збільшується до 18,6% в разі захворювання COVID-19.
Згідно з їхніми розрахунками, вакцинація 1840 осіб у віці 70 років рятує одне життя. Також рятує одне життя і вакцинація 351 сімдесятирічного пацієнта, якому призначена операція через рак.
Тому хірурги вважають, що повинен існувати пріоритет у вакцинації людей, які готуються до планових операцій. Всього, вважають вчені, вакцинація пацієнтів перед операціями у всьому світі могла б рятувати майже 60 тисяч життів на рік.
Автори дослідження припускають, що отримані ними дані найбільш актуальні для країн з низьким і середнім рівнем доходів. Це пов'язано з тим, що там можуть не використовуватися деякі заходи профілактики COVID-19 в хірургічних стаціонарах, наприклад, регулярний скринінг на коронавірус і "безковідні" зони для переміщення пацієнтів.
Нове дослідження є результатом співпраці понад 15 тисяч хірургів у всьому світі. Його висновки були отримані при аналізі інформації про 140 тисяч пацієнтів в 116 країнах. Раніше ця ж група вчених запропонувала витримувати проміжок не менше 7 тижнів між COVID-19 і плановими операціями.
Під час першої хвилі пандемії COVID-19 були скасовані до 70% планових операцій, всього – близько 78 мільйонів процедур. Сьогодні обсяги хірургічних втручань стали знову збільшуватися. Однак вчені прогнозують, що протягом 2021 року ці показники не повернутися до тих, які були до пандемії.
Новые статьи:
- МОЗ: посилення вимог до медзакладів, які проводять психіатричні огляди
- МОЗ: посилення вимог до медзакладів, які проводять психіатричні огляди
- Як МОЗ посилює національну політику боротьби з антимікробною резистентністю?
- МОЗ затверджуватиме маршрути екстреної допомоги: деталі
- Парламент прийняв Державний бюджет на 2025 рік: які видатки на сферу охорони здоров’я?
Также интересно посмотреть:
- До яких вузькопрофільних лікарів українці зможуть звернутися без направлення?
- За створення яких умов в Україні, онкохворі українці зможуть отримувати високоякісну медичну допомогу?
- Збільшення тарифів на пологи: пояснення від НСЗУ
- Трансплантація в Україні: чи буде держава оплачувати операції?
- Масове звільнення медичного персоналу: у чому полягає причина?