Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Аеромедична евакуація: як новий проєкт вплине на швидкість надання допомоги?

Аеромедична евакуація: як новий проєкт вплине на швидкість надання допомоги?Кабмін підтримав постанову МОЗ і МВС про єдиний аеромедичний простір.
Впровадження цього пілотного проєкту, за словами його розробників, дозволить підійняти надання екстреної медичної допомоги в регіонах, залучених до нього, на якісно новий рівень. А також гарантуватиме щонайменше семи мільйонам громадян можливість отримати максимально швидкий доступ до вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги в ситуаціях, що загрожують їхньому життю та здоров’ю. Іншими словами – люди з найвіддаленіших куточків країни зможуть вчасно отримати медичну допомогу.
 
Також функціональне об’єднання можливостей суб’єктів державної авіації та національної системи трансплантації дозволить забезпечити своєчасне транспортування донорських органів у межах усієї території України.
 
 Проєкт започаткували в результаті співпраці з Францією та компанією Airbus.
 
«Те, що ми інколи бачили в фільмах і багато хто вважав неможливим в Україні, тепер стало можливим. Було б бажання. Що нам дає створення єдиного аеромедичного простору? Швидкість, кількість врятованих життів буде збільшуватися. Окрім трансплантації, це ще надання екстреної медичної допомоги. До пілотного проєкту приєдналися вже 38 закладів охорони здоров'я, і їх кількість буде збільшуватися», – зазначив міністр охорони здоров’я, розповідаючи про цей проєкт на конференції, присвяченій трансплантації та донорству.
 
Початок реалізації пілотного проєкту заплановано на 1 квітня та 1 травня 2021 року для Львівської та Київської областей відповідно. Поступово система аеромедицини охопить усю країну. Як розповіли у відомстві, період реагування на виліт гелікоптера становитиме від 5 до 30 хвилин, в залежності від обставин.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED