Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Українська медицина виходить на новий рівень: Степанов

Українська медицина виходить на новий рівень: СтепановВ умовах пандемії COVID-19, найбільше зусиль МОЗ докладає для протидії хворобі та збереження життя і здоров’я громадян. 
При тому відбувається розвиток в інших напрямах медицини, аби українська медицина вийшла на новий якісний рівень, пацієнти змогли лікуватися коштом держави, а медики – отримувати гідну винагороду за свою надважку працю. 
 
Про це на брифінгу розповів міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.
Степанов зазначив, що одна з  найбільших перемог за останній рік – це збережені життя українців.
«Завдяки зусиллям наших медиків, ухваленим управлінським рішенням та стратегії адаптивного карантину сьогодні в Україні – один із найнижчих показників смертності від COVID-19 серед країн Європи. Ми посідаємо 36-е місце. Смертність у нас у три рази нижча, ніж у Великобританії, у два – ніж у Франції, Польщі та Італії. За короткий проміжок часу нам вдалося відновити майже зруйновану систему охорони здоров’я і врятувати життя наших громадян», – резюмував Максим Степанов.
 
Окремої уваги заслуговує те, що Україна нарешті змогла з’явитися на мапі трансплантації. Створення Єдиної державної інформаційної системи трансплантації органів та тканин дало змогу повноцінно функціонувати трансплантації в Україні. Розширили перелік медичних закладів, які долучаються до пілотного проєкту, до 38. Суттєво збільшили й фінансування, яке цьогоріч становить 502 млн грн.
 
«За три роки ми хочемо досягти трансплантаційної незалежності. Щоб у наших громадян не було потреби їхати за кордон. Щоб усім без винятку пацієнтам необхідні операції робили в Україні. І щоб у соцмережах не було постів про збір коштів на дороге лікування», – сказав міністр.
 
До важливих досягнень слід віднести й цифровізацію медичних послуг, що робить їх зручними для пацієнтів. Наприклад, запуск сервісу єМалятко на порталі Дія. 
Окрім цього, МОЗ розширює перелік пацієнтів, яких лікуватимуть коштом держави. З 1 квітня буде діяти 35 пакетів медичних послуг, які фінансуватимуть з бюджету. Простішим стає і доступ до лікарських засобів. Зокрема, наразі 297 позицій препаратів підлягають реімбурсації. 93 з них пацієнти можуть отримати повністю безоплатно. А завдяки системі договорів керованого доступу українці матимуть можливість отримати інноваційні препарати для лікування тяжких захворювань.
 
«Ми змінили підходи до надання екстреної медичної допомоги. Скасували розподіл громадян на «сільських» та «міських», адже невідкладні стани для них однакові. Тепер час доїзду бригади екстреної меддопомоги визначають не за територіальною належністю, а за станом пацієнта. У критичних випадках він становить 10 хвилин. За останній рік ми закупили більше як тисячу автомобілів швидкої допомоги, оновлення автопарку заплановане й на наступні роки. МОЗ постійно вдосконалює нашу медичну систему, щоб вона вийшла на новий якісний рівень», – наголосив Максим Степанов.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED