Страхова медицина в Україні: чи можливе запровадження співоплати за медичні послуги?
За словами голови Комітету з питань здоров’я нації Михайла Радуцького, для повноцінного фінансування Програми медичних гарантій не вистачає 95 млрд грн.
Саме стільки, за статистикою, українці платять особисто лікарям або іншими словами - “в кишеню”. Отже, потрібно просто перенаправити ці кошти в державну кишеню.
Найкращим способом для цього буде введення співоплати за послуги, які не гарантовані пакетами ПМГ. Тобто пацієнт або його родичі сплачуватимуть різницю між оплатою НСЗУ та вартістю тієї послуги, яку він хоче отримати. Це стане пробним кроком готовності нашої країни до страхової медицини.
“Сьогодні під час онлайн-зустрічі з Беном Зіннером, директором Офісу охорони здоров’я Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) ми обговорювали найбільш актуальні питання розвитку медичної галузі. Значну увагу приділили механізму співоплат”, – написав Радуцький на власній сторінці у Facebook.
У Комітеті з питань здоров'я нації створена робоча група для обговорення питань страхової медицини. До неї вже приєднались представники Національної служби здоров’я України, Національного банку України, керівники комунальних та приватних медичних закладів, професійних об’єднань страхових компаній. Один із законопроєктів, який обговорює група, як раз стосується співоплат та доплат.
“Впевнений, що для вивчення цього питання нам необхідний закордонний досвід. Запропонував USAID приєднатися до робочої групи, надати технічну та експертну допомогу в запровадженні співоплат. Також до робочої групи скоріш за все приєднаються представники Світового банку та ВООЗ”, – зауважив Михайло Радуцький.
Новые статьи:
- МОЗ: посилення вимог до медзакладів, які проводять психіатричні огляди
- МОЗ: посилення вимог до медзакладів, які проводять психіатричні огляди
- Як МОЗ посилює національну політику боротьби з антимікробною резистентністю?
- МОЗ затверджуватиме маршрути екстреної допомоги: деталі
- Парламент прийняв Державний бюджет на 2025 рік: які видатки на сферу охорони здоров’я?
Также интересно посмотреть:
- Яку заробітну плату на думку Степанова, мають отримувати медичні працівники?
- Зміни механізму вакцинації: кого будуть щеплювати залишками вакцин?
- Чи отримають вакцину медики, що попередньо відмовилися від вакцинації?
- Трансплантація кісткового мозку: МОЗ розширив можливості для пацієнтів
- Чому не проводитимуть міжнародний іспит для лікарів IFOM?