Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Щелевые лампы

Як на наш зір, вплинула тривала самоізоляція?

Як на наш зір, вплинула тривала самоізоляція?Останні два місяці час проведений за комп'ютером, телефоном,або телевізором збільшився у два рази. Онлайн-конференції, дистанційне навчання, перегляд фільмів, на які раніше не було часу – все це негативно вплинуло на стан очей. Спробуємо розібратися, як реабілітуватися та поліпшити свій зір.

Витрачені години за роботою з гаджетом загрожують розвитком комп'ютерного зорового синдрому. Тобто розвивається стан підвищеної напруги в очах внаслідок постійного перегляду телевізора, смартфона або комп'ютера.

Які симптоми з'являються при тривалій роботі за комп'ютером?

 • головний біль;
 • напруга в очах, оскільки очам важко перенастроюватися з фокусування з близької відстані на далеку;
 • швидка стомлюваність очей;
 • сухість очей: ми рідше моргаємо, коли дивимося на екран й рогівка починає сохнути, внаслідок поганого змочування;
 • почервоніння очей;
 • больові відчуття в шиї та плечах;
 • зір стає затуманений, зображення стає нечітким.

Як поліпшити свій зір?


Чудес не буває, і миттєво поліпшити зір неможливо. Будь-хто мріє вилікуватися швидко не витрачаючи багато часу та не вдаючись до допомоги лікаря. Спокуси в самолікуванні існують і в офтальмології. Важливо розуміти, що вилікувати далекозорість/короткозорість (аномалії рефракції) неможливо за допомогою крапель або вправ для очей. Необхідна консультація офтальмолога, інакше ризик погіршення зору дуже високий.
 1. В першу чергу слідкуйте за тим, що Ви їсте. У вашому раціоні повинні бути присутніми необхідні корисні компоненти для зору (вітамін А, полінасичені кислоти): горіхи, селера, чорниця, риба (жирні сорти), морква, гарбуз.
 2. Слідкуйте за дотриманням дистанції: верхня частина екрана повинна знаходитися на рівні очей. Сидіти необхідно на відстані витягнутої руки (50-80 см від місця, де Ви сидите).
 3. Освітлення в кімнаті повинно бути комфортним, не бути дуже яскравим, щоб не засліплювати. На гаджетах вибирайте спеціальний нічний режим, який робить екран менш яскравим. Також при цьому знижується синє випромінювання, яке негативно впливає на зір.
 4. Не забувайте про зволоження очей. Ми зволожуємо шкіру рук, коли вона пересихає, так і необхідно зволожувати очі за допомогою крапель. Різновид очних крапель досить великий, вони зволожують оболонку очей. Оптимальним варіантом буде вибір крапель з бактерицидною дією й на основі гіалуронової кислоти.
 5. При тривалій роботі за комп'ютером необхідно робити перерви, хоча б по 20 хвилин, кожні дві години. Відволікайтеся від монітора, вставайте з-за столу та робіть розминку.
 6. Гімнастика для очей: профілактикою щодо запобіганню зниженню зору є вправи, які містять в собі певні рухи очима, для зняття напруги в м'язах.  наприклад:
 7. масажувати закрили повіки близько хвилини;
 8. швидко моргнути;
 9. рухи очима вправо / вліво, вгору / вниз, по колу;
 10. зведення очей до носа.
Рекомендовано проходити профілактичні огляди в офтальмолога раз на пів року.  Лікар проведе огляд очного дна, перевірить гостроту зору.  Дасть рекомендації згідно з результатами огляду, або призначить лікування.

Автор: Наталія Холявицька
Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники
Алкофарм