Чи можна повернути гроші за куплені ліки
Лікарські препарати належать до категорії непродовольчих товарів, які не підлягають поверненню за умови належної якості.
Дане питання регулюється законом, проте передбачені ситуації, в яких споживач все ж таки має право вимагати повернення коштів. Розглянемо, за яких умов та як повернути гроші за куплені ліки в Україні?
Чи можна повернути гроші за куплені ліки
Діючий наказ МОЗ №360 від 19.07.2005 року та Постанова КМУ №172 від 19.03.1994 року свідчать, що лікарські препарати, а також вироби медичного призначення належної якості, придбані в аптеках або їх структурних підрозділах поверненню не підлягають.
Якщо засіб сертифікований, має офіційну інструкцію, нормальний термін придатності, реалізується в оригінальній упаковці, просто повернути його в аптеку не вдасться, тож рекомендуемо не просто перевірити наявність ліків в аптеках, а і цілісність упаковки та терміни придатності перед покупкою. Навіть якщо ви просто переплутали назву препаратів, не розкрили упаковку та маєте товарний чек, це не змінює ситуації.
Проте кожен громадянин захищений ще й Законом України “Про захист прав споживачів”. І саме цей документ регулює порядок повернення ліків за певних умов. Розберемо докладно, як повернути гроші за куплені ліки і в яких ситуаціях це можливо.
Випадки, коли можливе повернення коштів за куплені ліки в аптеці
Повернути в аптеку препарат на законних підставах і зробити повернення коштів можна лише за його неналежної якості.
Щоб повернути гроші за куплені ліки, потрібно пред'явити:
- товарний чек;
- доказ того, що препарат дійсно неякісний.
Як доказ може виступати висновок експертизи Державної служби України після проведення лабораторного дослідження ліків та встановлення його невідповідності. Виконується воно безкоштовно протягом 7 днів із моменту звернення споживача.
Підставою для перевірки можуть стати:
- підозра на фальсифікацію товару;
- відсутність побічних ефектів в інструкції;
- відсутність або спотворення маркування;
- невідповідність упаковки, форми випуску, заявленої виробником і т.п.
Висновок надсилається споживачеві у вигляді офіційного документа, з яким далі потрібно звернутися в аптеку для повернення ліків та відшкодування його повної вартості.
Бо сьогодні можна купити препарати онлайн через відповідні сервіси, споживач має право відмовитися від свого замовлення при отриманні, якщо:
- пошкоджена первинна або вторинна упаковка препарату;
- опубліковано заборону на продаж та вживання даного засобу;
- закінчився термін придатності;
- отриманий препарат не відповідає замовленому за формою випуску, дозування, складу та ін.
Що робити з лікарським препаратом, за який не вдалося повернути гроші
Якщо препарат належної якості вам не знадобився, ви можете віддати його людині, яка її потребує, або ж утилізувати. Зверніть увагу, що викидати лікарські засоби просто так у сміття не можна з метою безпеки, оскільки їх може випадково знайти дитина, тварини, а це може спричинити серйозні наслідки для їхнього здоров'я та життя.
Новые статьи:
- ГРВІ: чому їх не можна ігнорувати та як швидше одужати
- Вийшов новий номер журналу «Превентивна медицина. Теорія і практика»: що всередині?
- Хвороба Лайма, антибіотикорезистентність та ВІЛ: новий номер журналу "Превентивна медицина"
- Чи можливо позбутись тривожних розладів без вживання агресивних аптечних препаратів?
- Психічне здоров'я на робочому місці: Корпоративна відповідальність