Затвердження напрямків розвитку медсестринства: деталі
Колегія Міністерства охорони здоров’я ухвалила рамковий документ «Стратегічні напрями розвитку медсестринства в Україні». Він стане основою для трансформаційних процесів в українському медсестринстві й дозволить напрацювати системний підхід до удосконалення медсестринської освіти, професійної діяльності та управління на найближчі роки. Реалізація стратегічних напрямів посилить роль медичних сестер і братів у сфері охорони здоров’я, адже саме така практика поширена в усьому світі.
“У багатьох країнах світу медсестри й медбрати відіграють визначну роль у наданні медичної допомоги на всіх рівнях: вони часто є точкою входу пацієнта до системи охорони здоров’я і супроводжують його протягом всього процесу лікування. Тепер, коли ми напрацювали стратегічне бачення розвитку цієї сфери, ми зможемо втілити найкращі практики й в Україні. Нам є до чого прагнути. Сучасна якісна освіта, постійний розвиток у професії та підвищення довіри до медичних сестер – це все, що підсилить нашу систему охорони здоров’я і дозволить покращити імідж такої надважливої професії”, - відзначив Віктор Ляшко, міністр охорони здоров'я України.
Він представив ухвалений документ на IV Осінньому медсестринському форумі, який цими днями відбувається у Львові. До заходу долучилися понад 350 учасниць і учасників з України та Польщі. Вкрай важливо, що документ був представлений Колегії саме під час форуму, адже одним з ключових пріоритетів міністерства є посилення ролі професійної спільноти у формуванні політик у сфері охорони здоров’я.
Одна з панельних дискусій форуму була присвячена прийнятому документу, адже для того, щоби він з документа був вперше представлений у серпні 2024 року. Він складається із чотирьох блоків: «Освіта», «Людські ресурси та робоче середовище», «Розвиток лідерства в медсестринстві» та «Посилення ролі медичних сестер в наданні послуг». Перед схваленням стратегічні напрями, викладені у документі, пройшли пʼять сесій фахових обговорень в різних фокус-групах.
Щоби документ запрацював, потрібен чіткий покроковий план – дорожня карта на найближчі роки. Таку дорожню карту МОЗ разом із представниками професійної спільноти напрацює до 1 лютого 2025 року. Вона відповідатиме визначеним стратегічним завданням, міститиме чіткі індикатори, строки виконання та ключових виконавців. Крім того, під час панелі обговорили кроки зі стратегічних напрямів, які вже здійснюються на рівні формування політики, в освітньому середовищі та на практиці.
Также интересно посмотреть:
- Ухвалення Державного бюджету на 2025 рік: скільки коштів буде направлено на медицину?
- МОЗ: які цифрові послуги може надавати лікар спеціалізованої допомоги?
- НСЗУ: створення нового держпідприємства у сфері медицини
- Чи переходитимуть медзаклади на казначейські рахунки?
- Чи переходитимуть медзаклади на казначейські рахунки?