Яку стоматологічну допомогу покриває Програма медичних гарантій? Пояснення НСЗУ

580 державних та 6 приватних лікарень уклали в 2024 році договір із НСЗУ за пакетом “Стоматологічна допомога дорослим та дітям”. Саме тут пацієнти можуть отримати безоплатну стоматологічну допомогу. Звернутись до стоматолога, стоматолога дитячого, стоматолога-терапевта, стоматолога-хірурга, лікаря зубного, хірурга щелепно-лицевого можна як за направленням, так і без направлення (тобто за самозверненням).
В межах пакета безоплатним для пацієнта є наступні медичні послуги:
- проведення первинного огляду пацієнта/пацієнтки з оцінкою стану стоматологічного здоров’я відповідно до підходів ВООЗ в рамках ургентної стоматологічної допомоги у дорослих, ургентної та планової стоматологічної допомоги у дітей;
- надання ургентної (невідкладної) стоматологічної допомоги дітям та дорослим;
- надання планової стоматологічної допомоги дітям (крім ортодонтичних процедур та протезування);
- проведення інструментальних досліджень в рамках ургентної стоматологічної допомоги, а також планової стоматологічної допомоги дітям (внутрішньоротова рентгенографія, позаротова рентгенографія);
- організація та проведення обов’язкових медичних профілактичних оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів, а також дітей до 6 років відповідно до чинного законодавства;
- своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування (за винятком загального знеболення) під час надання ургентної стоматологічної допомоги дітям та дорослим та планової стоматологічної допомоги дітям до 18 років (крім ортодонтичних процедур та протезування);
- проведення хірургічних втручань під час надання ургентної стоматологічної допомоги дорослим та дітям.
Повний перелік безоплатних послуг та вимоги до закладів, які надають допомогу в межах пакета “Стоматологічна допомога дорослим та дітям” можна переглянути на сайті НСЗУ в розділі “Вимоги ПМГ 2024” (п. 28).
Відмічається, що ортодонтичні процедури та протезування Програма медичних гарантій не покриває. Ці послуги визначені Кабінетом Міністрів України як платні. Тобто вони можуть оплачуватися за кошти пацієнта, або коштом окремих програм місцевого бюджету.
Однак, є окремий пакет “Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України”. Цей пакет не входить до Програми медичних гарантій, а є окремим пілотним проєктом, які впроваджують Міністерство охорони здоров’я України спільно із НСЗУ. Пакет покриває дві послуги: зубопротезування та зуболікування для ветеранів.
Для внутрішньо переміщеної особи, отримати безоплатну стоматологічну допомогу можна наступним чином:
- На дашборді “Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій” знайдіть найближчий медичний заклад, який має договір за пакетом “Стоматологічна допомога дорослим та дітям”. Враховуйте профіль лікарні: дитяча або доросла.
- Подзвоніть за вказаним номером телефону, щоб дізнатись, як записатись на прийом, якщо мова йде про планове звернення дитини до 18 років. Якщо мова йде про невідкладну стоматологічну допомогу також радимо телефонувати, якщо є така можливість, перед безпосереднім візитом до медичного закладу.
- Поцікавтесь у вашій громаді, чи є якісь місцеві програми для ВПО, спрямовані на оплату стоматологічних послуг.
Новые статьи:
- Ще понад 100 препаратів стануть дешевшими: коментарі очільника МОЗ
- 51 млн євро на розвиток медицини: Україна та Франція підписали сім угод
- Сучасна лабораторна система серед регіонів: деталі спільного проєкту МОЗ та Світового банку
- Чи змінився підхід до дитячої реабілітації в умовах війни?
- МОЗ: стартував набір для навчання українських мультидисциплінарних реабілітаційних команд
Также интересно посмотреть:
- Посилення контролю на ринку ліків та косметики для захисту здоров'я споживачів: деталі
- Розширення переліку медзасобів, що ввозяться до України для лікування поранених: деталі
- МОЗ: деталі державного регулювання обігу медичного канабісу
- МОЗ: влітку кількість хворих на COVID-19 в Україні зросла у декілька разів
- Як замовити необхідний препарат в аптеці?