Перевозка больных

Медичне обладнання

НСЗУ: яку безоплатну стоматологічну допомогу можна отримати в Україні?

НСЗУ: яку безоплатну стоматологічну допомогу можна отримати в Україні?В межах Програми медичних гарантій 2022 в Україні можна отримати безоплатно невідкладну стоматологічну допомогу. А для дітей - безоплатна і планова стоматологія. 

До переліку безоплатних стоматологічних послуг входять такі:
  1. Первинний огляд та оцінка стану стоматологічного здоров’я дорослих та дітей;
  2. Ургентна та планова допомога дітям до 18 років з необхідними супутніми інструментальними дослідженнями (такими як внутрішньоротова рентгенографія, позаротова рентгенографія, що проводяться у закладі) та своєчасним знеболенням на всіх етапах діагностики та лікування;
  3. Ургентна допомога дорослим зі своєчасним знеболенням; 
  4. Хірургічні втручання під час надання ургентної стоматологічної допомоги дорослим та дітям;
  5. Обовʼязкові медичні профілактичні огляди учнів загальноосвітніх навчальних закладів, а також дітей до 6 років.
Ургентна стоматологічна допомога - це усунення гострого болю та лікування станів, які загрожують життю. Наприклад, пульпіт, перелом зуба, невралгія трійчастого нерва, хімічний опік слизової рота, слинокам’яна хвороба, карбункули, фурункули, травми м'яких тканин щелепно-лицевої ділянки. 
 
Планова стоматологія - це проблеми, які не загрожують життю безпосередньо, але потребують медичного втручання. Наприклад, лікування карієсу, чистка зубного каменя тощо. 

Відмічається, що планова стоматологічна допомога для дорослих - платна. Оплата за послугу здійснюється офіційно у касу закладу за тарифом, який встановлює власник медзакладу.
Також Програма медичних гарантій 2022 не покриває послуги протезування та ортодонтії ані дорослим, ані дітям. 

Алгоритм отримання безоплатної стоматологічної допомоги в межах Програми медичних гарантій такий:
  1. Направлення до стоматолога може виписати лікар первинної допомоги. Проте отримати безоплатну стоматологічну допомогу можна і за самозверненням до відповідного фахівця: стоматолога, дитячого стоматолога, стоматолога-хірурга тощо. 
  2. Зателефонуйте в контакт-центр НСЗУ та дізнайтесь адреси та контакти найближчих закладів, що уклали договір з Національною службою здоровʼя України на надання стоматологічної допомоги. 
  3. Зверніться в заклад та запишіться на прийом.

Медична платформа