Оновлення автомобільного “парку” швидких: коментарі очільника МОЗ

Зокрема, завдяки економії коштів на попередній закупівлі “швидких” та частковому перерозподілу фінансів з інших напрямів, українські заклади екстреної медичної допомоги цьогоріч отримають додаткові автомобілі.
Держпідприємство «Медзакупівлі України» уклало 5 договорів на закупівлю додаткових 245 одиниць автомобілів швидкої медичної допомоги. Загальна вартість автівок – 417 мільйонів гривень. 346 мільйонів з них – це кошти, які були заощаджені в рамках попередніх закупівель швидких.
Наразі законтрактовано спеціалізований санітарний транспорт Типу С, 4х4, на базі автомобілів Citroen Jumper.
Це вже друга партія “швидких”, які були закуплені у 2021 році.
«Для якісної роботи екстреної медичної допомоги дуже важливо забезпечити кожну хвилину на доїзд до пацієнта. Так, у 2021 році на потреби «екстренки» та закупівлю обладнання для закладів охорони здоров’я було виділено понад 2 млрд гривень. Загалом вдалося законтрактувати 867 автомобілів швидкої допомоги. Це дозволило нам закрити критичну потребу в оновленні автопарку та забезпечити нормативний час прибуття бригади на виклик. Однак, на жаль, в нас є ще одна проблема, вирішення якої залежить від кожного. За статистикою щорічно працівниками диспетчерських служб «екстренки» фіксується чверть мільйона неправдивих викликів, які насправді коштують комусь життя», – зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Нагадаємо, що у 2021 році в Україні розпочато впровадження нових стандартів у роботі екстреної медичної допомоги. Залежно від стану пацієнта звернення поділяються на чотири категорії: критичні, екстрені, неекстрені й непрофільні.
Так до пацієнтів з критичним станом “швидка” має приїжджати за 10 хвилин із моменту надходження звернення до диспетчера. Водночас пацієнти, які належать до категорії екстрених, мають чекати на прибуття бригади швидкої щонайдовше 20 хвилин.
До решти категорій (неекстрені й непрофільні) диспетчер направить вільну бригаду швидкої, що не виконує критичні або екстрені виклики, або ж скерує до лікаря, який надає первинну медичну допомогу.
Новые статьи:
- Лікарні, які проводять хімієтерапію пацієнткам з раком молочної залози пройдуть перевірку
- Міжнародна діабетична федерація визнала п’ятий тип діабету: з чим він пов'язаний?
- НСЗУ: поява в ЕСОЗ обліку медичного обладнання
- Попри війну, бюджет на медицину було збільшено: коментарі Прем’єр-міністра України
- Які спостереження повинні проходити передчасно народжені діти?
Также интересно посмотреть:
- МОЗ: бустерна доза COVID-вакцини для людей віком 60+
- МОЗ пояснило чи подовжиться термін дії COVID-сертифікату після бустерної дози щеплення
- У яких випадках медичний заклад може очікувати на штрафні санкції? Коментарі голови НСЗУ
- Коли Україна отримає пігулки проти COVID-19? Коментарі Кузіна
- Продовження дії пілотного проєкту з трансплантації: деталі