МОЗ пояснило, кого можуть відсторонити від роботи при відсутності щеплення проти COVID-19
У Міністерстві охорони здоров'я вкотре зазначили, кого з 8 листопада відсторонять від роботи у разі відсутності щеплення проти COVID-19.
Про це на пресконференції сказав заступник міністра - головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
Він нагадав, що 8 листопада набуває чинності наказ МОЗ про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковій вакцинації.
Це працівники центральних органів виконавчої влади та їхніх техпідрозділів, місцевих держадміністрацій і їх структурних підрозділів, а також закладів вищої післядипломної, фахової, передвищої, професійної, дошкільної, позашкільної освіти й наукових установ, незалежно від форми їх власності.
"Працівники вищевказаних організацій, якщо вони на 8 листопада не матимуть щеплення проти COVID-19, то вони будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати до того моменту, поки не вакцинуються. Не можуть бути відсторонені особи, які мають протипоказання до вакцинації та які надали відповідний медичний висновок, виданий закладом охорони здоров’я", - розповів Кузін.
За його словами, наразі ця форма довідки "028" перебуває на затвердженні органів виконавчої влади, і в ній не буде вказуватися діагноз, тому керівник установи може на законних підставах вимагати такий медичний висновок.
Головний санлікар також додав, що працівники, які станом на 8 листопада отримали принаймні одну дозу вакцини, також не можуть бути відсторонені.
"Зараз на затвердженні в органів центральної виконавчої влади перебуває наказ про внесення змін до цього переліку, які полягатимуть у його розширенні", - повідомив заступник міністра.
Йдеться про додавання до цього переліку працівників у сфері надання соцпослуг, закладів захисту прав дітей, реабілітаційних закладів та підприємств, установ та організацій, які включені до переліку об’єктів критичної інфраструктури.
Новые статьи:
- Отримання тест-смужок за програмою реімбурсації у 2025 році: що зміниться для пацієнтів?
- ВРУ: підтримання законопроєкту про систему охорони психічного здоровʼя
- МОЗ: коли проходити повторний огляд людям з інвалідністю?
- МОЗ: розширення медичних послуг для ветеранів
- МОЗ: посилення вимог до медзакладів, які проводять психіатричні огляди
Также интересно посмотреть:
- Підготовка до підписання договорів за ПМГ із медзакладами: деталі
- МОЗ: підвищення кваліфікації членів бригад екстреної допомоги
- Акція антивакцинації у Києві: коментарі очільника МОЗ
- Як спростили отримання COVID-сертифікатів? Коментарі МОЗ й Мінцифри
- Прийняття парламентом низки законодавчих актів, що стосуються охорони здоров’я: деталі