Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Маркет ITMED купить медтехнику в один клик

Проблеми з медичним киснем в Україні: коментарі очільника МОЗ

Проблеми з медичним киснем в Україні: коментарі очільника МОЗМіністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко наголошує, що станом на сьогодні проблем з медичним киснем для хворих на COVID-19 немає.
 
Споживання медичного кисню одним пацієнтом, інфікованим штамом “Дельта”, зросло у 5-6 разів, у порівнянні із госпіталізованими у попередні хвилі пандемії. 
Про це заявив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час виступу у Верховній Раді. 
 
“Люди, які оперують цифрами та щодня відвідують лікарні бачать, як зросло у 5-6 разів споживання кисню на одного пацієнта госпіталізованого з “Дельтою”. Середні витрати рідкого кисню в лікарнях на добу у порівнянні з аналогічним періодом квітня 2021 року збільшились вдвічі. Є міста, де споживання кисню сягає 45-50 тонн на добу. Сумарний необхідний розрахунковий піковий кисневий потік по країні: 977 148 (л/хв)”, – повідомив Віктор Ляшко. 
 
Міністр додав, що для забезпечення потреб у кисні до початку нової хвилі Уряд звільнив бізнес від податків та зборів на кисень. Окрім того, була надана можливість використовувати у закладах охорони здоров’я технічний кисень. 
 
“Наразі два заводи, які займаються виробництвом кисню медичного зупинились на планові регламентні роботи на 10-15 днів. Ще в одного виробника на Західній Україні виникли технічні несправності. І відразу поширилися чутки, що нібито кисню не вистачає. Система не готова. Спростую. Усі пацієнти, які потребують кисневої терапії отримають її”, – наголосив Віктор Ляшко. 
 
Він додав, що до планових регламентних робіт готувались та спільно із виробниками знайшли їм заміну на цей період. Зокрема, було створено можливості для постачання кисню з Польщі в розмірі орієнтовно до 240 тонн кисню на тиждень.
 
Всього на потреби удосконалення систем киснепостачання в цьому році було виділено вже 1 млрд 148 мільйонів. З них цієї осені в регіони направили майже 400 мільйонів гривень.

Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники

    


Алкофарм