Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Маркет ITMED купить медтехнику в один клик

Дозвіл на "конфіденційні пологи" в Україні: деталі

Дозвіл на "конфіденційні пологи" в Україні: деталіДепутати пропонують дозволити в Україні "конфіденційні пологи" для запобігання матерям вбивства своїх новонароджених дітей.

Відповідний проєкт закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо профілактики та протидії інфантициду (№6053) розміщено на сайті парламенту.
 
"Що особливо викликає занепокоєння, так це те, що знайдені мертві діти часто є жертвами вбивства, вчиненого їхніми власними матерями. Такий вид вбивства у зарубіжній літературі називається infanticide (вбивство новонародженої дитини - в перекладі з англійської), "інфантицид" є крайньою формою прояву девіантної материнської поведінки", - йдеться у записці.
 
Згідно з пояснювальною запискою, вчинення таких злочинів характерне для жінок з низьким рівнем матеріального достатку; тих, хто не має власного або постійного житла; серед неповнолітніх і осіб, які мають кримінальне минуле; серед випускниць сирітських установ.
 
Зауважується, що законопроєктом, "враховуючи найкращі практики різних країн світу, пропонуються так звані "анонімні пологи" та надання "Пакунків малюка" виключно у натуральній формі в родильному домі".
 
Визначається, що конфіденційні пологи - це пологи, за яких вагітна жінка розкриває свою особу лише у формі, передбаченій законом "Основи законодавства України про охорону здоров'я".
 
Так, при зверненні з вагітністю та пологами до закладу охорони здоров'я або фізичної особи - підприємця, вагітна жінка, яка бажає скористатися послугою конфіденційних пологів, повинна звернутися з усною заявою до керівника закладу охорони здоров'я. За умови погодження послуги конфіденційних пологів вагітна жінка зобов'язана передати керівнику закладу охорони здоров'я свої ідентифікаційні дані, які опечатуються та передаються до архіву.
 
Особиста інформація про особу, яка при народженні дитини скористалася послугою конфіденційних пологів, може бути розголошена виключно її біологічній дитині, за письмовою заявою після досягнення останньою цивільної дієздатності.
 
Водночас у Сімейному кодексі України пропонується визначити, що права та обов'язки батьків припиняються у разі конфіденційних пологів.
 
Якщо мати дитини скористалася послугою конфіденційних пологів, то в такому разі мати вважається невідомою, а державна реєстрація народження дитини проводиться за рішенням органу опіки та піклування, яким визначається прізвище, власне ім'я, по батькові дитини й відомості про батьків.

Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники