Медична реформа: план дій для закладів первинної медичної допомоги на 2018 рік від МОЗ

Отже, у 2018 році заклади ПМД повинні:
- Провести процедуру автономізації, а саме змінити свій статус на “некомерційне комунальне підприємство”. Лише у такому разі медичний заклад зможе укладати договір з Національною службою здоров’я після її створення влітку цього року та отримувати кошти за надані медичні послуги.
- Повністю укомплектувати медичний заклад необхідною кількістю комп’ютерів, приєднатися до єдиної системи електронної медицини (eHealth), зареєструвати там заклад, лікарів, отримати всі потрібні електронні підписи. Зробити це можна вже зараз.
- Переглянути матеріально-технічне забезпечення медичного закладу, привести його у відповідність до Табелю технічного оснащення.
- Забезпечити безперервне надання медичних послуг пацієнтам на первинній ланці, незалежно від святкових чи вихідних днів. Також повинне бути вирішено питання адекватної та повноцінної заміни лікаря первинної ланки, який знаходиться у відпустці.
- Інформувати пацієнтів про необхідність підписання з квітня 2018 року Декларацій з лікарями первинної допомоги. Лікаря можна буде обрати самостійно, незалежно від місця реєстрації чи фактичного місця проживання пацієнта.
- Підписати договір з Національною службою здоров’я після її створення (орієнтовно червень-липень 2018 року). Обов’язкова умова для цього – проведення процедури автономізації закладу ПМД.
Автор: Ольга Купріянова
© Медичний портал Здоров-Інфо
При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на zdorov-info.com.ua обов'язкове
Новые статьи:
- Чому дорослим важливо вакцинуватись: обов’язкові та рекомендовані щеплення
- Не всі водойми безпечні: де в Україні можна купатися, а де – заборонено
- Розширений неонатальний скринінг в Україні: як перші результати формують сталу систему діагностики
- Е-рецепт в Україні: що потрібно знати пацієнтам у 2025 році?
- МОЗ провело п’ятиденну експертну місію TAIEX щодо регулювання косметичної продукції