В Житомирі відкрили новий центр для лікування інфарктів
На відкритті закладу був присутній Голова Житомирської облдержадміністрації Ігор Гундич. Він підкреслив, що подібні центри – це символ якісних змін, які відбуваються в регіоні. На ремонт та закупівлю обладнання для цього центру було витрачено 8,4 мільйони гривень з обласного бюджету.
Медичний заклад, про який йде мова, розрахований на 12 місць. Він укомплектований необхідним сучасним обладнанням, яке дозволяє рятувати життя хворим з гострим інфарктом міокарда, що потребують термінової реперфузії – відновлення кровопостачання до постраждалих внаслідок патологічних процесів тканин. Крім того, пацієнти будуть перебувати у гарних побутових умовах, велику увагу було приділено вибору кваліфікованого персоналу. У центрі будуть надавати допомогу цілодобово шляхом проведення невідкладних коронарних втручань. Передбачається, що допомога буде надана близько 700 хворим з інфарктом на рік.
Пан Гундич на відкритті реперфузійного центру у Житомирі розповів, що у найближчим часом планується придбати для медичних потреб області вертоліт, який зможе значно прискорити доставку хворого до лікарні, коли кожна хвилина на рахунку.
Прес-служба Житомирської ОДА повідомляє, що щороку у цій області фіксується близько 1 тисячі випадків гострого коронарного синдрому та розвитку в його результаті інфаркту міокарда. Близько 70-80% з цих інфарктів – катастрофічні стани, які потребують термінової реперфузії. Відновлення кровотоку є ключовим та ефективним способом боротьби з інфарктом міокарда та його наслідками для серцево-судинної системи людини та організму в цілому.
Подібні заклади повинні поступово з’являтися по всій Україні, адже МОЗ анонсувало новий етап у боротьбі з інфарктами в Україні.
Автор: Ольга Купріянова
© Медичний портал Здоров-Інфо
При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на zdorov-info.com.ua обов'язкове
Новые статьи:
- Міжнародна діабетична федерація визнала п’ятий тип діабету: з чим він пов'язаний?
- НСЗУ: поява в ЕСОЗ обліку медичного обладнання
- Попри війну, бюджет на медицину було збільшено: коментарі Прем’єр-міністра України
- Які спостереження повинні проходити передчасно народжені діти?
- МОЗ: посилення антитютюнового законодавства в Україні
Также интересно посмотреть:
- Заболеваемость ОРВИ и гриппом растет: больше всех болеют дети
- До 2018 року всім громадянам України слід обрати свого сімейного лікаря – МОЗ
- Клинические испытания нового препарата для лечения рака проходят в Украине
- В рамках медреформы: о декларациях, пациентах и планах МОЗ
- В Украине достаточно лекарств от ботулизма и столбняка – Минздрав