На Україну насувається нова хвиля грипу та ГРВІ

На даний момент оприлюднена офіційна інформація від Центру грипу та ГРВІ, що працює при МОЗ України. Станом на 25 січня 2017 року ситуація така: найбільше на грип та ГРВІ хворіють у Волинській області, найменше – у Харківській. Хворіють в основному діти до 17 років – 55,7% пацієнтів. Госпіталізують лише близько 4% від усіх, хто занедужав, решта лікується амбулаторно. В основному лікування в стаціонарі потребують діти віком до 4 років.
Також Центр грипу та ГРВІ при МОЗ відмічає наступну тенденцію: якщо в листопаді-грудні 2016 року мова йшла про зростання захворюваності насамперед через ГРВІ, то у лютому прогнозується збільшення хворих саме через вірус грипу. Про це свідчать лабораторні дослідження та показники по дев’яти областях країни, в яких епідемія вже починає набирати обертів. Головна причина появи нової хвилі грипу – повернення студентів та школярів на навчання після новорічних канікул. Щоправда, невтішні прогнози ще можуть дещо змінитися через сильні морози, які вдарили в кінці січня. Адже віруси не люблять холоду і погано розмножуються у подібних умовах. А от якщо настане різке потепління, епідемії не уникнути.
На грип хворіють не лише в Україні, він охопив майже весь світ. Вірус прийшов з Азії та захопив крім нашої ще 22 європейські країни. Найгірша ситуація з цією хворобою зафіксована в Албанії та Македонії. Погані показники відмічаються в таких країнах, як Ісландія, Ірландія, Франція, Італія, Румунія, Швеція. Ситуація погіршується тим, що українці часто відвідують ці держави у туристичних чи ділових поїздках, а отже, можуть привезти вірус ще й звідти. Натомість громадяни більшості країн, з якими Україна має безпосередній кордон, хворіють менше за наших співвітчизників.
Ситуація із захворюваністю на грип та ГРВІ є досить типовою та прогнозованою для цієї пори року. Захистити себе можна шляхом вакцинації та укріплення імунітету завдяки здоровому способу життя. Лікарі стверджують, що ще не пізно зробити щеплення від грипу: після введення ін’єкції імунітет сформується через 2-3 тижні, а отже, людина буде захищеною до кінці епідеміологічного сезону.
Автор: Ольга Купріянова
© Медичний портал Здоров-Інфо
При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на zdorov-info.com.ua обов'язкове
Новые статьи:
- МОЗ: розроблення плану підвищення якості кардіохірургічної допомоги в Україні
- Захист патентних прав для фармкомпаній буде відбуватися за новими правилами
- Безпека та здоров’я працівників на робочому місці: Уряд розгляне відповідний законопроєкт
- Зростання ролі приватних медичних закладів у реалізації Програми медичних гарантій – НСЗУ
- НСЗУ: відбулася автоматизована перевірка методів автентифікації пацієнтів
Также интересно посмотреть:
- Трансплантация будущего: человеческие органы вырастят у свиней?
- «Охматдет» ищет главного врача: требования к руководителю изменились
- Нейрохирургия будущего: умная игла поможет следить за сосудами мозга
- Почему запретили популярный медикамент для лечения гипертонии
- Формирование госпитальных округов: будет ли закрытие медучреждений?