Перевозка больных

Медичне обладнання

Відкрився Сервісний центр ДЕЦ: портал на український ринок для сучасних ліків

Відкрився Сервісний центр ДЕЦ: портал на український ринок для сучасних ліківКиїв, 7.03.2019 –Державний експертний центр МОЗ Україні відкрив Сервісний центр, де надаватиме послуги фармвиробникам, які хочуть зареєструвати ліки в Україні або провести клінічні дослідження. Це перший приклад в Україні, коли державна експертна установа перейшла на сервісний формат роботи з компаніями.

«В Україні триває докорінна трансформація системи охорони здоров’я. Ми переходимо від застарілої радянської системи, до моделі, що орієнтується на пацієнта та медичні послуги, які він отримує. Важлива складова цієї системи – доступ до широкого вибору якісних, ефективних та безпечних ліків. Ми сподіваємось, що відкриття Сервісного центру і перехід до зручної і прозорої моделі співпраці, яку він пропонує, призведе до того, що в Україну прийдуть інноваційні ліки, які потрібні українським пацієнтам», - розповів Роман Ілик, заступник Міністра охорони здоров'я України.

Сервісний центр – це новий формат роботи держави із компаніями-виробниками ліків. Через Сервісний центр надаються усі послуги ДЕЦ та «Єдиного вікна» МОЗ для компаній і осіб: прийом документів до на реєстрацію, перереєстрацію лікарських засобів та проведення клінічних досліджень, ліцензування приватної лікарської практики, видача реєстраційних і ліцензійних документів, консультації експертів ДЕЦ. Компанія-заявник тепер отримуватиме усі послуги за єдиною процедурою у оператора. Це усуне черги, зменшить кількість відмов з технічних причин, а також пришвидшить проведення експертизи.

«Нашою метою є не просто скорочувати процедури, а забезпечити кардинально новий підхід до взаємодії між виробниками ліків і державою. Із заявниками з усіх питань працюють оператори – це однаковий для усіх абсолютно прозорий процес. А кожен з експертів ДЕЦ, які раніше мали приймати документи у виробників, отримав додатково 45 годин на місяць, щоб проводити експертизу. Так ми можемо швидше надавати висновок та рекомендацію щодо реєстрації для МОЗ», - розповіла Тетяна Думенко, директор Державного експертного центру МОЗ України.

Відкриття Сервісного центру дозволило у 2,5 рази збільшити кількість робочих годин, протягом яких компанії можуть отримувати послуги і консультації.

Восени 2016 року вступила в силу спрощена процедура державної реєстрації лікарських засобів. За нею ліки, які вже зареєстровані у США, Швейцарії, Японії, Австралії, Канаді та ЄС проходять експертизу в ДЕЦ швидше. За спрощеною процедурою вже зареєстровані в Україні 109 препаратів. В середньому, така процедура триває 7-10 днів. 

Медична платформа