2569 хворих на гемофілію в Україні, які не повинні були стати інвалідами

В обговоренні результатів взяли участь експерт Європейського консорціуму гемофілії Деклан Нун, провідні лікарі-гематологи, представники органів влади, міжнародних та громадських організацій.
Ініціатором проведення дослідження виступило Всеукраїнське товариство гемофілії. Результати показують, що в Україні гостро не вистачає ефективних та безпечних препаратів для згортання крові. Через це 99% пацієнтів – інваліди. Хоча в Європі люди з таким діагнозом в більшості випадків не мають інвалідності та можуть вести звичайний спосіб життя, в тому числі вчитися, працювати та навіть займатись екстремальними видами спорту та служити в армії.

Офіційна статистика МОЗ стверджує, що в Україні на гемофілію страждає 2569 людей, з яких 667 – діти. Однак дослідження вказує, що кількість хворих може бути значно більшою. Тому що порівняння захворюваності в Україні та в сусідніх країнах показує, що українці хворіють в 2 чи навіть 3 рази рідше. Це генетичне захворювання, проти якого немає імунітету. А це означає, що діагностика та облік пацієнтів в Україні поки не дають можливості говорити про реальний стан проблеми. Це відмічає голова Всеукраїнського товариства гемофілії Олександр Шміло.

Зібрані дані вказують, що держава втрачає понад 70 млн грн в рік через недостатньо ефективне лікування гемофілії. Це бюджетні витрати на виплати пенсій і соціальної допомоги по інвалідності дорослих та дітей, а також недоотримані податкові відрахування через інвалідизацію і втрату працездатності пацієнтів.
Сергій Говоруха, генеральний директор міжнародного дослідницького агентства IFAK Institut, вказує, що за даними соціологічного дослідження профілактичне лікування в Україні отримують лише 9% дорослих та 23% дітей. Всі інші отримують препарати «на вимогу», а також коли виникають ускладнення та необхідність хірургічного втручання.
За підсумками роботи круглого столу була прийнята резолюція, в якій відзначено основні завдання по рішенню проблем гемофілії в Україні із залученням Міністерства охорони здоров’я України та інших державних органів, лікарів, пацієнтів, виробників інноваційних препаратів, міжнародних і громадських організацій.
Автор: Інна Зарицька
© Медичний портал Здоров-Інфо
Новые статьи:
- Київський міжнародний форум реабілітації та медичного туризму
- Виставка "Здоров'я та довголіття-2024" з 18 по 20 ЖОВТНЯ 2024 року
- З 2 по 4 жовтня 2024 р. в м. Києві відбудеться Київський міжнародний форум реабілітації та медичного туризму
- Запрошуємо відвідати спеціалізовану виставку Здоров'я та довголіття-2024 з 18 по 20 ЖОВТНЯ 2024 року
- Public Health 2024: інновації та інвестиції для відновлення медичної системи України
Также интересно посмотреть:
- Львівський медичний форум – найбільша подія Західної України
- Міжнародний стоматологічний Форум в Києві об’єднав більше 50 лідерів стоматологічної індустрії
- II Міжнародний Стоматологічний Форум (IDF). Лідери обирають курс розвитку та впровадження інновацій
- Приглашаем на конференцию «DIRFloortime, эрготерапия и сенсорная интеграция для всех»
- 18-й Конгресс индустрии красоты Estet Beauty Expo в Киеве собрал 388 компаний