Чи можливо в один день отримати різні дослідження безплатно? Пояснення НСЗУ
При наданні амбулаторної медичної допомоги пацієнти за направленням лікаря можуть пройти різні дослідження, зокрема й лабораторні, в один день.
Про це у телеетері заявила голова Національної служби здоровʼя Наталія Гусак.
"Жодних обмежень стосовно того, що при проведенні інструментальних досліджень, коли людині необхідні КТ, УЗД, МРТ чи кардіограма, ми будемо сплачувати виключно за одне дослідження в день, немає. Навпаки, в межах цього сервісу (амбулаторної меддопомоги - ред.) НСЗУ сплачує за кожен клас, тобто за кожну діагностику впродовж дня. Але ми не будемо, наприклад, сплачувати за українця, якщо він проходить 2-3 УЗД-дослідження впродовж одного дня", - зазначила Гусак.
За її словами, окремі заклади охорони здоровʼя, щоб отримувати більше коштів за лікування одного пацієнта, можуть розтягувати процес діагностики на кілька днів. Наприклад, проводити УЗД різних органів у різні дні, мотивуючи це тим, що НСЗУ оплачує тільки одне дослідження в день. Однак це не відповідає дійсності, наголосила голова НСЗУ.
"Українці мають пам'ятати, що не обмежена впродовж дня кількість консультацій вузького спеціаліста, якщо це вузькі спеціалісти з різних напрямків. Наприклад, вам необхідно пройти кардіолога, невропатолога, терапевта - і ми сплатимо за всі ці консультації впродовж одного дня. Але якщо ви двічі на день або більше відвідуєте кардіолога, то ми сплатимо за одну таку консультацію", - сказала Гусак.
Вона нагадала, що бюджет на амбулаторні послуги у межах Програми медгарантій у 2025 році становить понад 16 млрд грн. Також підвищено тарифи за кожну комплексну послугу, яка надається у поліклінічних відділеннях або в межах амбулаторного прийому.
Зокрема, навела приклад Гусак, якщо терапевт направляє пацієнта на необхідну діагностику, наприклад КТ та аналізи, НСЗУ заплатить за консультацію та КТ понад 1200 грн. Це стосується й таких досліджень, як електрокардіограма, аналізів, на які дає направлення вузький спеціаліст.
"Все це ми заплатимо за пацієнта, який прийшов і в один день має можливість пройти ці дослідження в лікарні", - сказала Гусак.
Голова НСЗУ зауважила, що цьогоріч у межах Програми медгарантій в амбулаторному пакеті чітко визначено сервіси медичних послуг, які НСЗУ закуповує для українців.
"Наприклад, це консультації вузьких спеціалістів, інструментальна або лабораторна діагностика, коли є необхідність пройти КТ-діагностику, рентген, УЗД, певні лабораторні дослідження. Також допомога в ургентних станах у приймальному відділенні, певні процедури, особливо це стосується скопій або хірургічних втручань в амбулаторному прийомі", - сказала Гусак.
Вона нагадала, що за телефоном гарячої лінії НСЗУ 16-77 можна отримати консультацію щодо того, які послуги входять у пакет амбулаторної допомоги, а також інші пакети, і в яких медичних закладах їх можна отримати.
Новые статьи:
- МОЗ: впровадження нової системи оцінювання повсякденного функціонування
- МОЗ: удосконалення державного регулювання цін на лікарські засоби
- В Україні зростає захворюваність на COVID-19, ГРВІ та грип: у яких областях перевищений епідпоріг?
- Як документально підтвердити автоматичне продовження строку інвалідності?
- МОЗ: аптеках тепер клієнтам будуть пропонувати насамперед найдешевший препарат
Также интересно посмотреть:
- МОЗ: всі медпрацівники державних та комунальних медзакладів можуть бути заброньованими
- У державному бюджеті передбачено 1,6 млрд грн на розвиток ядерної медицини в Україні: деталі
- Де можна буде придбати ліки на основі медичного канабісу?
- Які аналізи в Україні можна здати безоплатно у 2025 році?
- МОЗ: профільний комітет погодився зі зниженням цін на ліки