Лікування онкозахворювань у дітей в Україні: коментарі очільника МОЗ
Щороку 15 лютого проводиться Міжнародний день дитини, хворої на рак. Саме темі дитячої онкології присвячений був сьогоднішній брифінг міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка.
За даними Національного канцер-реєстру в Україні щороку діагностують близько 1000 нових випадків онкологічних хвороб у дітей. Найбільш поширеними онконедугами серед українських дітей є лейкемія (рак крові) та рак головного мозку.
Водночас дитяча онкологія — не смертний вирок, а виліковна в сучасних умовах хвороба.
«Тому для нас раннє виявлення та лікування онкологічних захворювань у дітей — це один із пріоритетів діяльності Міністерства охорони здоров’я та Програми медичних гарантій. У цьому році ми заклали ще більше коштів на виявлення та лікування онкологічних хвороб, а також збільшуємо тарифи, за якими Національна служба здоров’я оплачує медичні послуги лікарням, які лікують онкохворих дітей», — зазначив міністр.
Зокрема, тариф на діагностику та хімієтерапевтичне лікування онкозахворювань у дітей збільшився на 40% (із 90 тис. грн у 2021 до 128 тис. грн у 2022); на діагностику та хімієтерапевтичне лікування онкогематологічних захворювань (лейкемія, лімфома) на 37% (зі 164 тис. грн до 224 тис. грн).
Крім того, дітям з онкологічними хворобами сьогодні в Україні вже здійснюють трансплантацію кісткового мозку. І це повністю безоплатно для сім’ї хворої дитини.
«Раніше нам доводилося відправляти наших дітей на подібні операції за кордон. Сьогодні ситуація істотно змінилася, ми інвестуємо у власний розвиток вітчизняної трансплантології, — сказав очільник МОЗ. — Міністерство охороні здоров’я оплачує лікарням вартість трансплантації у розмірі 1,8 млн грн за родинну трансплантацію та 2,4 млн за трансплантацію з донорським етапом. Ці тарифи повністю покривають витрати на пошук донора та забір клітин, трансплантацію та посттрансплантаційний супровід реципієнта».
Міністерство охорони здоров'я через централізовану закупівлю забезпечує 100% потребу в лікарських засобах, які необхідні для проведення хімієтерапії хворим дітям.
За кошти державного бюджету у 2021 році було здійснено закупівлю 134 позиції лікарських засобів на суму понад 222 мільйони гривень. У 2022 році за відповідним напрямом заплановано закупити 139 позицій лікарських засобів та медичних виробів.
Міністр також звернув увагу усіх батьків на те, що одним із найбільш ефективних методів боротьби з цією недугою є рання діагностика.
Новые статьи:
- Як МОЗ посилює національну політику боротьби з антимікробною резистентністю?
- МОЗ затверджуватиме маршрути екстреної допомоги: деталі
- Парламент прийняв Державний бюджет на 2025 рік: які видатки на сферу охорони здоров’я?
- Створення нової системи оцінювання МСЕК
- Розширення участі державних установ у Програмі медичних гарантій
Также интересно посмотреть:
- МОЗ: як аптекам підготуватися до відпуску антибіотиків за е-рецептом?
- Медичний та оздоровчий туризм в Україні: стратегія розвитку на щорічному медичному заході в Одесі
- Ляшко: медики вторинної ланки мають отримати підвищену зарплату у найкоротші терміни
- Віктор Ляшко: зменшення кількості виявлених випадків COVID-19 в Україні
- ФССУ: зменшення терміну лікування COVID-19 не пов'язано з оплатою лікарняних