МОЗ наголошує на незаконному продажу препарату “Молнупіравір” проти COVID-19 у Хмельницькому

"МОЗ отримало інформацію, що у деяких закладах Хмельницького вже продають препарат "Молнупіравір", який використовують для лікування COVID-19. МОЗ не має жодного стосунку до цих ліків. Препарат, що є у продажу, не зареєстрований в Україні, а отже, продавати їх у вільному доступі заборонено", – повідомляє Міністерство охорони здоров'я з посиланням на першого заступника міністра Олександра Комаріду.
Він наголосив, що МОЗ не відповідає за препарат, який продають у Хмельницькому і "який, можливо, є фальсифікатом і несе загрозу життю пацієнтів".
За словами Комаріди, МОЗ поки що не планує реалізацію зареєстрованого в Україні препарату "Молнупіравір" через аптечну мережу.
"Молнупіравір" буде доступний українцям, які його потребують, абсолютно безоплатно, лише за призначенням лікаря. Продаж незареєстрованих ліків є порушенням ліцензійних умов та карається відповідно до законодавства", - сказав він.
Нагадаємо, що у неділю в Україну прибула партія з 60 тис. курсів препарату "Молнупіравір", призначеного для лікування коронавірусу. Виробником препарату є американська фармацевтична компанія Merck Sharp&Dohme.
До квітня 2022 року до країни надійде ще 240 тисяч курсів зазначеного препарату.
"Молнупіравір" - противірусний препарат прямої дії, що блокує фермент, потрібний вірусу для відтворення генетичного коду, чим запобігає розмноженню вірусу і знижує ризик тяжкого перебігу хвороби. Препарат випускають у формі таблеток, він не має спеціальних вимог зберігання і його зручно приймати. Зареєстрований та дозволений до екстреного застосування у США, Японії, Великій Британії та інших країнах.
Новые статьи:
- Чому дорослим важливо вакцинуватись: обов’язкові та рекомендовані щеплення
- Не всі водойми безпечні: де в Україні можна купатися, а де – заборонено
- Розширений неонатальний скринінг в Україні: як перші результати формують сталу систему діагностики
- Е-рецепт в Україні: що потрібно знати пацієнтам у 2025 році?
- МОЗ провело п’ятиденну експертну місію TAIEX щодо регулювання косметичної продукції
Также интересно посмотреть:
- Коли очікувати на підвищення заробітної плати медичним працівникам закладів освіти?
- МОЗ: в Україні запрацював новий пакет «на готовність до реагування»
- Чи стане бустерна вакцинація обов’язковою? Пояснення МОЗ
- Виплата компенсації у разі ускладнень після COVID-вакцинації: деталі
- Система Meddata для збирання потреб для закупівель ліків: деталі для лікарень