Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Маркет ITMED купить медтехнику в один клик

Українці зможуть брати участь у дослідженні ліків проти COVID-19: деталі

Українці зможуть брати участь у дослідженні ліків проти COVID-19: деталіКлінічні дослідження лікарських засобів проти COVID-19 наразі тривають в усьому світі, зокрема й в Україні. 
 
Клінічні дослідження проводяться для вивчення ефективності застосування препаратів під час лікування пацієнтів із захворюванням COVID-19. На сьогодні таких досліджень  - 31, їх перелік можна знайти на сайті Державного експертного центру Міністерства охорони здоров’я України за профілем випробування «COVID-19».

“Клінічним випробуванням лікарських засобів в Україні відводиться важливе місце, оскільки рішення про можливість їх медичного застосування може бути ухвалене тільки після систематичного вивчення його фармакологічної дії на людину та на підставі даних доведеної ефективності та безпечності”, - пояснює перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда. 
 
Клінічні випробування допомагають виявляти та підтверджувати властивості  лікарських засобів, виявляти реакції на них тощо. Вони необхідні, щоб підтвердити безпечність та ефективність ліків. Проте перед тим, як залучати до тестування людей, науковці проводять доклінічне дослідження ліків. Воно передбачає хімічні, фізичні, біологічні, мікробіологічні, фармакологічні, токсикологічні та інші наукові дослідження та вивчають їх специфічну активність та безпечність.
 
Наступним етапом є клінічні випробування - чотири фази клінічних досліджень. В Україні найчастіше проводяться клінічні дослідження III фази, до яких залучають тисячі пацієнтів для підтвердження ефективності й безпеки лікарського засобу, необхідного дозування, збору інформації про реакції тощо. 
 
Інформацію про клінічні дослідження можна переглянути сайті МОЗ в розділі «Накази» та на сайті державного підприємства «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України» за посиланням: https://clinicaltrials.dec.gov.ua, де зазначається назва дослідження, місце його проведення, назва та країна організатора, перелік досліджуваних лікарських засобів та їхню лікарську форму й дозування. 
 
За словами МОЗ, дослідження в Україні проводяться на належному професійному рівні.

Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники