Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Маркет ITMED купить медтехнику в один клик

Виробництво вакцини від грипу на території України: деталі

Виробництво вакцини від грипу на території України: деталіІгор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я-головний державний санітарний лікар України, розповів, що у 2021–2022 році очікується аналогічний епідемічний сезон грипу, як і минулого року. Очікується циркуляція штамів B/Washington, H1N1 та H3N2. За його словами, минулого року дуже багато людей хворіли на грип і ще більше отримали або важкий перебіг, або стикнулися з віддаленими наслідками перенесеного захворювання.

«Із червня ми почали працювати з представниками фармацевтичного сектору для того, щоб виділити для України більшу кількість вакцин. Також зараз проводяться перемовини щодо передачі в межах гуманітарної допомоги за механізмом PIVI безплатних вакцин для щеплення лікарів (майже 30 тисяч доз). Ми розраховуємо, що медичних працівників, (принаймні тих, які працюють у «ковідних» лікарнях), ми зможемо вакцинувати від грипу безплатно шляхом гуманітарної допомоги», — сказав Ігор Кузін.
 
Щодо аптечної мережі, до неї цьогоріч доставлять більшу кількість вакцин, ніж минулого року, — приблизно мільйон доз. Але остаточні кількості, дійсно, будуть регулюватися попитом.
Ігор Кузін також анонсував виробництво вакцини проти грипу від українського виробника. Її поява запланована на перше півріччя 2022 року.
 
Наразі українські фармацевтичні виробники проводять перемовини щодо локалізації виробництва вакцини від грипу на території України. Це буде трьох- або чотирьохвалентна вакцина в монодозних шприцах. Це буде продукція «in bulk» (тобто в Україні здійснюватимуть фасування діючої речовини, пакування та маркування), але водночас ми матимемо свого вітчизняного виробника, який зможе забезпечити країну необхідною кількістю вакцин. При цьому не буде необхідності шукати її на ринках Європи.

Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники