Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Маркет ITMED купить медтехнику в один клик

Віктор Ляшко: розвиток медичної інфраструктури в регіоні один з пріоритетів для новостворених ОТГ

Віктор Ляшко: розвиток медичної інфраструктури в регіоні один з пріоритетів для новостворених ОТГПід час виступу на Форумі “Україна 30. Децентралізація” міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко наголосив на важливості та необхідності створювати й розвивати повноцінне середовище для мешканців ОТГ, яке неможливе без медичної складової.

“Обов’язок місцевої влади — підтримувати та брати участь у житті медичних закладів — закріплений у законі про місцеве самоврядування. Проте, це — не просто обов’язок. Це можливість впливати на розвиток медичної галузі та покращити якість медичних послуг, в першу чергу,  на території громади”, — підкреслив Віктор Ляшко.
 
Відповідно до соціологічного дослідження «Децентралізація та реформа місцевого самоврядування», саме покращення сфери охорони здоров’я очікують від новообраної місцевої влади мешканці громад. Тому забезпечення надання людям необхідних медичних послуг за місцем проживання означає підвищення якості й комфортності життя в регіоні. 
 
Віктор Ляшко зауважив, що місцева громада, яка інвестувала у розвиток та оснащення медичного закладу, згодом отримує у себе сучасну лікарню, яка не тільки надає фахові медичні послуги, а й виходить на самоокупність і починає заробляти сама. 
 
Відповідно і приклади такої взаємодії — непоодинокі.
 
Так Скалатська об’єднана громада Тернопільщини  взяла на баланс місцеву лікарню. У закладі повністю відремонтували три відділення, купили обладнання і зменшили витрати на комунальні послуги завдяки енергоефективним технологіям. 
 
Щодо  негативних прикладів, то у місті Прилуки Чернігівської області пів року не прийнятий міський бюджет. Як наслідок, міська лікарня виживає самостійно, тільки шляхом програми медичних гарантій. Куплена киснева станція, яка дозволяє забезпечити централізованим киснем як мінімум 54 ліжка в інфекційному відділенні, не може запрацювати, для цього міський бюджет повинен виділити додатково 1 млн грн. 
 
“Пів року чиновники граються в політику, забуваючи про необхідність підготовки до потенційно можливої нової хвилі коронавірусної хвороби. Такі речі неприпустимі, бо у пріоритеті завжди повинно бути здоров’я та модернізації закладів охорони здоров’я. І це пріоритети нашої діяльності як уряду, та пріоритет нової програми Президента України «Здорова Україна», - відмітив Ляшко.

Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники