Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Маркет ITMED купить медтехнику в один клик

Фінансування охорони здоров’я та підвищення заробітної плати медикам

Фінансування охорони здоров’я та підвищення заробітної плати медикамОдне із ключових завдань МОЗ на сьогодні є підвищення зарплат працівникам галузі охорони здоров’я. Про це заявив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час щоденного брифінгу. 
Міністр підкреслив, що МОЗ відстоюватиме свій бюджетний запит, адже в ньому визначений розмір справедливої заробітної плати медпрацівникам.Наразі ж у бюджеті, який Кабінет Міністрів України відправив на голосування у Верховну Раду, таке підвищення не передбачене.  
 
“Ще в серпні МОЗ подало свій бюджетний запит, в якому чітко визначено розмір справедливої заробітної плати наших медичних працівників. Передбачено зарплати лікарям у розмірі 23 тисяч гривень, медичної сестри — на рівні 17 тисяч гривень, молодшого медичного персоналу — на рівні 12 тисяч гривень. Але у редакції бюджету, яку Кабмін відправив на голосування у Верховну Раду, ці кошти не передбачені. Тому за цей бюджет я, як міністр охорони здоров’я — не голосував. Я категорично не погоджуюсь з тим, щоб наші лікарі отримували найнижчу заробітну плату в Україні. І буду битися до кінця, аби ці пропозиції були враховані”,  — повідомив очільник МОЗ.
 
Міністр також наголосив, що лікарі не виходять на мітинги, аби заявити про свої права, адже вони зайняті лікуванням пацієнтів. 29 років влада користувалася цим, бо голос лікарів нікому було захищати. 
“Зараз я точно можу сказати, що буду їх захищати до останнього. Адже, якщо ми не змінимо ситуацію зараз, через декілька років ці лікарі просто емігрують. На таку зарплату просто неможливо прожити”, — зазначив Максим Степанов.
 
Нагадаємо, що з 1 квітня змінився принцип фінансування для закладів спеціалізованої медичної допомоги. Лікарні уклали договори з НСЗУ і почали працювати за Програмою медичних гарантій. Тобто отримувати гроші за послугу, яку надали пацієнту, а не просто за наявність ліжок.
Аби конкурувати за пацієнта, лікарні отримали свободу управлінських рішень. Заклади, які підписали договір з НСЗУ стали автономізованими, тобто незалежними суб'єктами господарювання. 
НСЗУ не має жодного впливу на розміри зарплат у лікарнях, а оплачує надані медичні послуги згідно зі звітами про їх надання та з договором. Відтепер фінансова мотивація повністю у компетенції керівників медзакладів. І від стратегії розвитку, яку вони оберуть, та спроможності скласти реальний фінансовий план і виконати його, залежить успішність лікарні й зарплати працівників.
 
За даними електронної системи охорони здоров’я, з квітня цього року звільнилось трохи більш як 5 тисяч лікарів спеціалізованої ланки. Також система зареєструвала понад тисячу нових фахівців. Трансформація системи виявила прогалини на медичному ринку праці й створила попит на нові спеціальності. 

Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники